Eron Dubay va Doha aholisiga xavfsizlik bo‘yicha ogohlantirdi
Eron Qurolli Kuchlari Birlashgan Arab Amirliklari va Qatar davlatlarining Dubay hamda Doha shaharlaridagi ayrim hududlarda yashovchi aholiga xavfsizlik choralarini ko‘rish bo‘yicha ogohlantirish berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, ushbu hududlarda Amerika Qo‘shma Shtatlari harbiy xizmatchilari yashirinib yurgani qayd etilgan. Kelajakda bo‘lishi mumkin bo‘lgan zarbalarda ular nishonga olinishi ehtimoli mavjudligi ta’kidlangan.
Shu sababli, mazkur hududlarda yashovchi fuqarolarga xavfsiz joylarga ko‘chib o‘tish tavsiya qilinmoqda. Shuningdek, shoshilinch ravishda ehtiyot choralarini ko‘rish zarurligi haqida ogohlantirish berildi.
Odamlar o‘z xavfsizligini ta’minlash maqsadida rasmiy idoralar tomonidan berilgan ko‘rsatmalarga amal qilishi va ehtiyotkorlikni oshirishi muhimdir. Hududda yuz berishi mumkin bo‘lgan har qanday favqulodda vaziyatlarga tayyor turish lozim.
Xavfsizlikni ta’minlash uchun mahalliy hokimiyat va tegishli tashkilotlar bilan doimiy aloqada bo‘lish ham muhim hisoblanadi. Fuqarolar o‘zaro hamkorlikda xavfsizlikni mustahkamlashga hissa qo‘shishlari kerak.
Shu tariqa, mavjud tahdidlarga qarshi vaqtida choralar ko‘rilishi va odamlarning hayoti xavfsizligi ta’minlanishi mumkin. Fuqarolar o‘zlarini va oilalarini ehtiyot qilishga chaqiriladi.

Иран предупредил жителей Дубая и Дохи о мерах безопасности
Вооруженные силы Ирана предупредили жителей некоторых районов городов Дубай и Доха в Объединенных Арабских Эмиратах и Катаре о необходимости принятия мер безопасности. Об этом сообщает Zamin.uz.
По имеющимся данным, в этих районах зафиксировано присутствие военнослужащих США. Отмечается вероятность того, что в случае будущих ударов они могут стать целью.
Поэтому жителям данных районов рекомендуется переместиться в безопасные места. Также было дано предупреждение о необходимости срочно принять меры предосторожности.
Для обеспечения собственной безопасности людям важно следовать инструкциям, данным официальными органами, и проявлять повышенную осторожность. Необходимо быть готовыми к любым чрезвычайным ситуациям, которые могут возникнуть в регионе.
Важно также поддерживать постоянную связь с местными властями и соответствующими организациями для обеспечения безопасности. Граждане должны вносить свой вклад в укрепление безопасности через взаимное сотрудничество.
Таким образом, можно своевременно принять меры против существующих угроз и обеспечить безопасность жизни людей. Граждан призывают заботиться о себе и своих семьях.