O‘zbekistonlik ayol Izmirdagi yiqilishdan og‘ir ahvolda davolanmoqda
O‘zbekistonning Istanbuldagi Bosh konsulxonasi ma’lumotiga ko‘ra, 22 yoshli O‘zbekiston fuqarosi Sevdora Hakimjonova Izmirdagi yashash joyi bo‘lgan ko‘p qavatli uyning to‘rtinchi qavatidan yiqilib tushgan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Hozirda u davlat shifoxonasida davolanmoqda. Shifokorlarning bildirishicha, uning ahvoli og‘ir.
Konsulxona hodisa yuzasidan vaziyat nazoratga olinganini ma’lum qildi. Ma’lumotlarga ko‘ra, Hakimjonova Turkiya fuqarosi bilan diniy nikohdan o‘tgan, ammo bu nikoh rasmiy tarzda qayd etilmagan.
Nikoh marosimi Namangan viloyatining Chust tumanida bo‘lib o‘tgan. Keyinchalik er-xotin Izmirga ko‘chib o‘tib, kuyovning yaqin qarindoshlari bilan bir uyda yashagan.
Shuningdek, Hakimjonovaning eri ham uning singari eshitish va nutqda nuqsonlarga ega ekanligi ma’lum bo‘ldi. Hodisa yuzasidan Turkiya huquqni muhofaza qiluvchi organlari tomonidan jinoiy ish qo‘zg‘atilgan.
Tergovchilar voqeaning barcha tafsilotlarini aniqlash ustida faol ish olib bormoqda. To‘plangan materiallar belgilangan tartibda prokuratura tomonidan ko‘rib chiqilmoqda.

Женщина из Узбекистана находится в тяжелом состоянии после падения в Измире
По информации Генерального консульства Узбекистана в Стамбуле, 22-летняя гражданка Узбекистана Севдора Хакимджонова упала с четвертого этажа многоэтажного дома, где она проживала в Измире. Об этом сообщает Zamin.uz.
В настоящее время она проходит лечение в государственной больнице. По словам врачей, ее состояние тяжелое.
Консульство сообщило, что ситуация находится под контролем. По данным, Хакимджонова вступила в религиозный брак с гражданином Турции, однако этот брак не был официально зарегистрирован.
Церемония бракосочетания проходила в Чустском районе Наманганской области. Позже супруги переехали в Измир и жили вместе с близкими родственниками жениха.
Также стало известно, что муж Хакимджоновой, как и она, имеет нарушения слуха и речи. По факту происшествия турецкие правоохранительные органы возбудили уголовное дело.
Следователи активно работают над выяснением всех деталей инцидента. Собранные материалы рассматриваются прокуратурой в установленном порядке.