Istanbulning Moltepa tumanida 2019 yilda yo‘qolgan o‘zbekistonlik ayol Hurriyat Tursunboyevaning eri Ersin Y. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
tomonidan o‘ldirilgani aniqlangan. Jasad dastlab bir oy davomida yashirilgan, so‘ngra bo‘laklarga bo‘linib, chiqindi konteyneriga tashlangan.
Tekshiruv natijasida ma’lum bo‘lishicha, Ersin Y. xotini bilan oshxonada janjallashib, tayoq bilan uning boshini urib, uni o‘ldirgan.
Bu voqea uning tanishlari tomonidan videoga olinib, ijtimoiy tarmoqlarda tarqalgan. Ersin Y.
va unga yordam bergan do‘sti Anil Y. qo‘lga olingan.
Voqeadan so‘ng Ersin pasportdan foydalanib, turli shahar va davlatlarga safar qilgan. Bolalarni esa Anil Y.
bilan olib ketgan. Tekshiruv davomida oshxona va balkonda qon izlari aniqlangan.
Ersin Y. jasadni bir necha paketga bo‘lib, chiqindiga tashlaganini tan olgan.
Joriy yil 9 martda Ersin Y. va Anil Y.
maxsus operatsiya davomida ushlangan va sudga topshirilgan. Ushbu voqea oilaviy ziddiyat va shaxsiy munosabatlardan kelib chiqqan jinoyat bo‘lib, uning shok ta’siri yana bir bor jamoatchilikka yetkazildi.
Bu holat oiladagi nizolarning qanchalik xavfli oqibatlarga olib kelishi mumkinligini ko‘rsatadi. Shuningdek, bunday jinoyatlarning oldini olish uchun jamoatchilik va huquqni muhofaza qiluvchi organlar hamkorligi muhim ekani ta’kidlanadi.

В Стамбуле женщина из Узбекистана погибла в результате убийства своим мужем
В районе Молтепе Стамбула в 2019 году пропала узбекская женщина Хуррият Турсунбоева, и было установлено, что её убил муж Эрсин Й. Об этом сообщил Zamin.uz.
Тело сначала скрывали в течение месяца, затем разрезали на части и выбросили в мусорный контейнер.
По результатам расследования выяснилось, что Эрсин Й. поссорился с женой на кухне, ударил её по голове палкой и убил.
Это происшествие было снято знакомыми на видео и распространилось в социальных сетях. Эрсин Й.
и его друг Анил Й., который помогал ему, были задержаны.
После инцидента Эрсин использовал паспорт для поездок в разные города и страны. Детей забрал Анил Й.
Во время расследования были обнаружены следы крови на кухне и балконе.
Эрсин Й. признался, что разделил тело на несколько пакетов и выбросил в мусор.
9 марта этого года Эрсин Й. и Анил Й. были задержаны в ходе специальной операции и переданы суду. Этот случай является преступлением, вызванным семейным конфликтом и личными отношениями, и его шокирующее воздействие вновь было доведено до общественности.
Этот инцидент показывает, к каким опасным последствиям могут привести семейные ссоры. Также подчеркивается важность сотрудничества общества и правоохранительных органов для предотвращения подобных преступлений.