Rox AI startapi bir milliard dollarlik bahoga erishdi
Savdo jarayonlarini avtomatlashtirish bilan shug‘ullanuvchi Rox AI startapi so‘nggi investitsiya raundidan so‘ng 1,2 milliard dollar bahoga erishdi, deb xabar beradi Techcrunch.com sayti. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
2024-yilda New Relic kompaniyasining sobiq bosh o‘sish direktori Ishan Mukherjee tomonidan tashkil etilgan ushbu kompaniya General Catalyst rahbarligida yangi investitsiya oldi. O‘tgan yilgi investitsiya raundida Rox 2025 yil oxirigacha yillik takroriy daromadini 8 million dollarga yetkazishni maqsad qilgan edi.
Rox savdo samaradorligini oshirish uchun avtonom sun’iy intellekt agentlarini yaratadi. Bu agentlar aqlli daromad operatsion tizimi sifatida ishlaydi va Salesforce hamda Zendesk kabi mavjud vositalar bilan integratsiyalashadi.
Ular mijoz hisoblarini kuzatadi, yangi potentsial mijozlarni tahlil qiladi hamda mijozlar bilan ishlash ma’lumotlarini avtomatik yangilaydi. Kompaniya turli savdo funksiyalarini yagona platformada birlashtirish orqali savdo jamoalari foydalanadigan parchalangan dasturiy ta’minot yechimlarini almashtirishga intilmoqda.
GV investori Devid Munichiello avvalroq sun’iy intellekt agentlari doimiy ravishda xavflarni aniqlash, imkoniyatlarni topish va kerakli choralarni tavsiya qilishda faol ishlashini ta’kidlagan edi. Rox startapi Gong va Clari kabi daromad intellekti kompaniyalari hamda 11x Artisan va yangi ishga tushirilgan Monaco kabi boshqa sun’iy intellekt savdo platformalari bilan raqobatlashmoqda.
Hozirgacha Rox jami 50 million dollar sarmoya olgan bo‘lib, ularda Sequoia va General Catalyst kabi yirik investorlar mavjud. Kompaniyaning mijozlari qatorida Ramp, MongoDB va New Relic kabi yirik tashkilotlar bor.
O'zbekistonda dollar kursi 28-iyul kuni sezilarli darajada pasayishi kutilmoqda
O‘zbekiston moliya bozorida 28-iyul kuni Amerika dollari kursi sezilarli darajada pasayishi kutilmoqda. Mutaxassislarning prognozlariga ko‘ra, xorijiy valyuta qiymati

Стартап Rox AI достиг оценки в один миллиард долларов
Стартап Rox AI, занимающийся автоматизацией процессов продаж, достиг оценки в 1,2 миллиарда долларов после последнего раунда инвестиций, сообщает сайт Techcrunch.com. Об этом передает Zamin.uz.
Компания, основанная в 2024 году бывшим директором по росту компании New Relic Ишаном Мукерджем, получила новые инвестиции под руководством General Catalyst. В прошлом инвестиционном раунде Rox ставил целью увеличить свой годовой повторяющийся доход до 8 миллионов долларов к концу 2025 года.
Rox создает автономных агентов искусственного интеллекта для повышения эффективности продаж. Эти агенты работают как умная операционная система доходов и интегрируются с существующими инструментами, такими как Salesforce и Zendesk.
Они отслеживают счета клиентов, анализируют новых потенциальных клиентов и автоматически обновляют данные о работе с клиентами. Компания стремится заменить фрагментированные программные решения, используемые торговыми командами, объединив различные функции продаж на единой платформе.
Инвестор GV Дэвид Муничелло ранее подчеркивал, что агенты искусственного интеллекта активно работают над постоянным выявлением рисков, поиском возможностей и рекомендацией необходимых мер. Стартап Rox конкурирует с компаниями в области интеллекта доходов, такими как Gong и Clari, а также с другими платформами искусственного интеллекта для продаж, включая 11x Artisan и недавно запущенный Monaco.
На данный момент Rox привлек в общей сложности 50 миллионов долларов инвестиций, среди которых крупные инвесторы Sequoia и General Catalyst. Среди клиентов компании такие крупные организации, как Ramp, MongoDB и New Relic.