O‘zbekiston Respublikasida 2026 yil 25 mart kuni Amerika dollari kursi 7-8 so‘mga qimmatlashishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu o‘zgarish valyuta bozoridagi talab va taklifning muvozanatiga bog‘liq ravishda yuz bermoqda. Tijorat banklari tomonidan aholidan dollar sotib olish uchun eng qulay kurslar quyidagicha belgilangan.
Garantbankda dollar kursi 12 170 so‘mni tashkil etadi. Kapitalbankda esa kurs 12 160 so‘m atrofida.
Hayotbank va BRB banklarida dollar kursi 12 150 so‘m miqdorida saqlanmoqda. Shuningdek, dollar sotib olish uchun eng maqbul kurslar Apexbankda 12 195 so‘m, Octobankda 12 200 so‘m, OFB va Xalq bankida esa 12 210 so‘m darajasida belgilangan.
Banklar tomonidan berilayotgan kurslar kun davomida o‘zgarishi mumkin. Valyuta ayirboshlash shoxobchalarida ham dollar kursi doimiy ravishda yangilanib boradi.

Курс доллара в марте подорожает на 7–8 сум: разница курсов банков
В Республике Узбекистан ожидается повышение курса американского доллара на 7-8 сумов 25 марта 2026 года. Об этом сообщает Zamin.uz.
Это изменение происходит в зависимости от баланса спроса и предложения на валютном рынке. Коммерческие банки установили наиболее выгодные курсы покупки долларов у населения следующим образом.
В Garantbank курс доллара составляет 12 170 сумов. В Kapitalbank курс около 12 160 сумов.
В Hayotbank и BRB банках курс доллара сохраняется на уровне 12 150 сумов. Также наиболее выгодные курсы покупки долларов установлены в Apexbank — 12 195 сумов, Octobank — 12 200 сумов, OFB и Xalq bank — 12 210 сумов.
Курсы, предоставляемые банками, могут изменяться в течение дня. В пунктах обмена валют курс доллара также постоянно обновляется.
В зависимости от рыночных условий возможно появление разницы в курсах. Поэтому рекомендуется уточнять обновленные курсы перед покупкой или продажей долларов.