Toshkentda jamoat xavfli haydash bo‘yicha chora ko‘rildi
Toshkent shahar IIBB Yo‘l harakati xavfsizligi bosh boshqarmasi matbuot xizmatida jamoat xavfli usulda Xitoy avtomobilini sinovdan o‘tkazgan haydovchiga nisbatan chora ko‘rildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ijtimoiy tarmoqlarda bir guruh fuqarolar "Soureast" rusumli Xitoy avtomobilini sinovdan o‘tkazayotgan videorolik tarqaldi. Ma’lum bo‘lishicha, avtosalon direktorlaridan biri va uning xodimlari Instagram ijtimoiy tarmog‘i uchun videorolik tayyorlash maqsadida avtomobilni sinovdan o‘tkazishni rejalashtirgan.
Biroq, ular buni jamoat uchun xavfli usulda amalga oshirgan. Avtomobil rulida aynan avtosalon direktori bo‘lgan.
Ba’zi paytlarda u avtomobilni to‘xtatishga ulgurgan, biroq bir holatda o‘z xodimini urib yuborgan. Ushbu holat bo‘yicha Yo‘l harakati qoidalarining bir nechta bandlari buzilgani aniqlanib, avtosalon direktori haqida ma’muriy bayonnoma tuzildi.
Avtomobil jarima maydonchasiga joylashtirildi. Ushbu holat yo‘l harakati qoidalariga qat’iy rioya qilish zarurligini yana bir bor eslatadi.

В Ташкенте приняты меры по борьбе с общественно опасным вождением
В пресс-службе Главного управления безопасности дорожного движения Ташкентского городского ИИБ были приняты меры в отношении водителя, который проводил испытания китайского автомобиля опасным способом. Об этом сообщает Upl.uz.
В социальных сетях распространилось видео, на котором группа граждан проводит испытания китайского автомобиля марки "Soureast". Как выяснилось, один из директоров автосалона и его сотрудники планировали провести испытания автомобиля с целью подготовки видеоролика для Instagram.
Однако они сделали это опасным способом для общественности. За рулем автомобиля находился именно директор автосалона.
В некоторые моменты ему удалось остановить автомобиль, но в одном случае он сбил своего сотрудника. По данному факту было установлено нарушение нескольких пунктов правил дорожного движения, и в отношении директора автосалона был составлен административный протокол.
Автомобиль был помещен на штрафную площадку. Данный случай еще раз напоминает о необходимости строгого соблюдения правил дорожного движения.