Toshkent-Osh yo‘lida ko‘p avtomobil ishtirokida avariya
2023 yil 7 sentyabr kuni soat 12:20 atrofida xalqaro A-373 «Toshkent-Osh» avtomobil yo‘lida jiddiy yo‘l-transport hodisasi yuz berdi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Hodisada bir nechta avtomobillar ishtirok etgan. Bu haqda UPL muxbiri xabar berdi.
Toshkent viloyati Ichki ishlar boshqarmasi hodisa yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 266-moddasi 3-qismi bo‘yicha jinoiy ish qo‘zg‘atilganini ma’lum qildi. Hozirda tergov harakatlari olib borilmoqda.
Rasmiy ma’lumotlarda halok bo‘lganlar va jarohat olganlar soni haqida aniq ma’lumot berilmagan. Norasmiy manbalarga ko‘ra, qurbonlar soni 10 nafarga yetishi mumkin.
Ijtimoiy tarmoqlarda ushbu yo‘l-transport hodisasi joyidan olingan videolar tarqaldi. Videolarda bir nechta avtomobillar ishtirokidagi avariya hamda uning oqibatida yuzaga kelgan yong‘in tasvirlangan.

ДТП с участием множества автомобилей на дороге Ташкент-Ош
7 сентября 2023 года около 12:20 на международной автомобильной дороге А-373 «Ташкент-Ош» произошла серьёзная дорожно-транспортная авария. Об этом сообщил Upl.uz.
В происшествии участвовало несколько автомобилей. Об этом сообщил корреспондент UPL.
Управление внутренних дел Ташкентской области сообщило, что по факту происшествия возбуждено уголовное дело по части 3 статьи 266 Уголовного кодекса Республики Узбекистан. В настоящее время проводятся следственные действия.
В официальных данных точная информация о числе погибших и пострадавших не предоставлена. По неофициальным источникам, число жертв может достигать 10 человек.
В социальных сетях распространились видеозаписи с места ДТП. На видео показана авария с участием нескольких автомобилей, а также возникший в результате пожар.