Aishvariya Ray Bachchan Bollivud kinolari tarixidagi eng mashhur va iste’dodli aktrisalaridan biridir. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
U 1973 yilda Hindistonning Karnataka shtatida tavallud topgan. Yoshligidan o‘zining go‘zalligi va iste’dodi bilan ajralib turgan Aishvariya 1994 yilda “Miss World” tanlovida g‘olib bo‘lib, xalqaro miqyosda tanildi.
Ushbu muvaffaqiyat unga kino olamiga kirish imkonini berdi. Bollivudda faoliyat boshlagach, u qisqa muddat ichida ko‘plab yirik loyihalarda ishtirok etdi.
“Hum Dil De Chuke Sanam”, “Devdas”, “Dhoom 2” va “Jodhaa Akbar” kabi mashhur filmlardagi rollari orqali nafaqat Hindistonda, balki butun dunyoda tanildi. Aishvariya Ray Bachchan o‘zining professional mahorati va sahnadagi tabiiyligi bilan tomoshabinlarning qalbini zabt etdi.
Shuningdek, u faqat kino sohasida emas, balki ijtimoiy faoliyatda ham faol ishtirok etadi. Aishvariya bolalar salomatligi va ayollar huquqlarini himoya qilish bo‘yicha turli xayriya loyihalarida faol qatnashadi.
Bu uning insonparvarlik va ijtimoiy mas’uliyatga bo‘lgan munosabatini ko‘rsatadi. Shaxsiy hayotida esa Aishvariya mashhur aktyor Abhishek Bachchan bilan turmush qurgan.
U Bachchanlar oilasining muhim a’zosi sifatida ham keng e’tibor qozongan. Bugungi kunda u nafaqat Hindiston, balki butun dunyo miqyosida go‘zallik va iste’dod timsoli sifatida taniladi.

Айшвария Рай Баччан: Вечная звезда Болливуда
Айшвария Рай Баччан — одна из самых известных и талантливых актрис в истории болливудских фильмов. Об этом сообщает Zamin.uz.
Она родилась в 1973 году в штате Карнатака, Индия. С детства Айшвария выделялась своей красотой и талантом, в 1994 году она выиграла конкурс «Мисс мира» и получила международное признание.
Этот успех открыл ей двери в мир кино. Начав карьеру в Болливуде, она в короткие сроки снялась во многих крупных проектах.
Благодаря ролям в таких известных фильмах, как «Hum Dil De Chuke Sanam», «Devdas», «Dhoom 2» и «Jodhaa Akbar», она стала известна не только в Индии, но и во всем мире. Айшвария Рай Баччан завоевала сердца зрителей своим профессионализмом и естественностью на сцене.
Кроме того, она активно участвует не только в киноиндустрии, но и в общественной деятельности. Айшвария принимает активное участие в различных благотворительных проектах, направленных на защиту здоровья детей и прав женщин.
Это демонстрирует её гуманизм и социальную ответственность. В личной жизни Айшвария замужем за известным актёром Абхишеком Баччаном.
Она также получила широкое признание как важный член семьи Баччан. Сегодня она известна не только в Индии, но и во всем мире как символ красоты и таланта.