Masha Tilla va Yunkaa yangi duet klip chiqardi
Mashhur bloger va model sifatida tanilgan Masha Tilla, asl ismi Maryam, hamda mashhur reper Yunkaa o‘rtasidagi yangi hamkorlik mahsuli bo‘lgan “Shunaqa gaplar” nomli duet klipi ommaga taqdim etildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu qo‘shiq birinchi marta Pepsi Fest tadbirida jonli ijro etilgan edi. Bu Maryamning o‘zbek tilida kuylagan ikkinchi qo‘shig‘i hisoblanadi.
Avvalroq u reper Massa bilan “Cash” nomli duet ijro qilgan edi. “Shunaqa gaplar” klipining rejissyori Xojiakbar Lutfullayevdir.
Maryamning Instagramdagi yozishicha, ular Buxorodagi zamonaviy san’at biyennalesida tanishishgan va aynan o‘sha tadbirda qo‘shiq ilk bor namoyish etilgan. Videoklip zamonaviy tendensiyalarga mos ravishda, sun’iy intellekt yordamida portret yaratish trendiga o‘xshash sahna bilan boshlanadi.
Klipda blogerlar, kontent yaratuvchilar va reper Shokir ham ishtirok etgan. Shuningdek, Yunkaa ishtirokidagi oq-qora fonli sahnalar va balerinalarning raqsi amerikalik reper Kanye Westning “Runaway” klipiga vizual havola sifatida ko‘riladi.
Ushbu duet va klipni YouTube platformasi orqali tomosha qilish mumkin. Qo‘shiq matni, sahna g‘oyasi va tasviriy yechimlar tinglovchilarda katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Маша Тилла и Юнкаа выпустили новый дуэтный клип
Новый дуэтный клип под названием «Шунака гаплар», созданный в результате сотрудничества известной блогерши и модели Маши Тиллы, настоящее имя которой Марьям, и популярного рэпера Юнкаа, был представлен публике. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эта песня впервые была исполнена вживую на мероприятии Pepsi Fest. Это вторая песня Марьям на узбекском языке.
Ранее она исполняла дуэт с рэпером Массой под названием «Cash». Режиссёром клипа «Шунака гаплар» является Ходжиакбар Лутфуллаев.
По словам Марьям в Instagram, они познакомились на современной художественной биеннале в Бухаре, и именно на этом мероприятии песня была впервые представлена. Видеоклип начинается со сцены, напоминающей тренд создания портретов с помощью искусственного интеллекта, что соответствует современным тенденциям.
В клипе также приняли участие блогеры, создатели контента и рэпер Шокир. Кроме того, сцены с Юнкаа на черно-белом фоне и танец балерин воспринимаются как визуальная отсылка к клипу американского рэпера Канье Уэста «Runaway».
Этот дуэт и клип можно посмотреть на платформе YouTube. Текст песни, идея сцены и визуальные решения вызывают большой интерес у слушателей.