2025-yil 18-noyabr kuni "Deadline" nashri xabariga ko‘ra, taniqli aktyor Kristian Beyl mashhur "Sxvatka" (Heat) jangovar filmining davomi bo‘lgan "Sxvatka 2" loyihasida bosh rol ijrochisi sifatida ishtirok etishi uchun muzokaralar olib bormoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Film rejissori sifatida 1995-yilda suratga olingan asl filmni yaratgan Maykl Mann ishlaydi. Filmning suratga olish ishlari 2026-yilda boshlanishi rejalashtirilgan.
Biroq hozircha Kristian Beyl qaysi obrazni gavdalantirishi ma’lum qilinmagan. "Sxvatka 2" filmi voqealari Maykl Mann tomonidan 2022-yilda yozilgan romanga asoslanadi.
Film syujeti asl "Sxvatka" filmidagi voqealarning oldidan va keyin sodir bo‘lgan hodisalarni qamrab oladi. Bu asar bir vaqtning o‘zida prekvellar va sikvel sifatida namoyon bo‘lib, tomoshabinlarga yangi qiziqarli voqealarni taqdim etadi.

Кристиан Бэйл претендует на главную роль в фильме "Схватка 2"
18 ноября 2025 года, по сообщению издания "Deadline", известный актер Кристиан Бэйл ведет переговоры о роли главного героя в проекте "Схватка 2" — продолжении знаменитого боевика "Схватка" (Heat). Об этом сообщает Zamin.uz.
Режиссером фильма выступит Майкл Манн, создавший оригинальный фильм, снятый в 1995 году. Съемки фильма планируется начать в 2026 году.
Однако пока не сообщается, какого персонажа сыграет Кристиан Бэйл. События фильма "Схватка 2" основаны на романе Майкла Манна, написанном в 2022 году.
Сюжет фильма охватывает события, произошедшие до и после оригинального фильма "Схватка". Это произведение одновременно выступает в роли приквела и сиквела, предлагая зрителям новые интересные истории.