Kelgindi kelin filmidagi bosh rol uchun kutilmagan tanlov
Ssenarist Shoira G‘iyosova “Xush kelibsiz” dasturida ishtirok etib, mashhur "Kelgindi kelin" filmiga oid kutilmagan sirni ochiqchasiga so‘zlab berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uning aytishicha, 2006 yilda suratga olingan ushbu filmda bosh rol dastlab boshqa aktrisaga berilishi rejalashtirilgan edi. Xususan, Lola Yo‘ldasheva ham nomzodi jiddiy ko‘rib chiqilgan.
“Katta kasting bo‘ldi, ko‘plab yosh aktrisalar qatnashdi. Ularning orasida Dilnoza Kubayeva ham bor edi.
Bir kuni u jinsi shimda, biroz to‘lishgan holda keldi. Men dastlab bu obrazga mos kelmas deb o‘yladim.
Ammo rolni sinab ko‘rishga qaror qildik. Haqiqatda, u birinchi dublda hammani hayratda qoldirdi.
Shundan so‘ng, aynan shu qiz bu rolga eng munosib, degan xulosaga keldik”, — deydi ssenarist. Natijada taqdir va ijodiy tanlovlar tufayli ushbu obraz Dilnoza Kubayevaga nasib etdi.
Ushbu qaror orqali bugungi kungacha tomoshabinlar tomonidan sevib tomosha qilinadigan, unutilmas va yorqin obraz yuzaga keldi. Film o‘zining qiziqarli syujeti va jonli ijrolari bilan ko‘plab muxlislarni orttirdi.
Bu esa ijodkorlarning mehnati va tanlovining to‘g‘ri ekanini ko‘rsatadi. Shunday qilib, “Kelgindi kelin” filmi o‘zbek kinosining yorqin sahifalaridan biriga aylandi.

Неожиданный выбор на главную роль в фильме "Невеста пришлая"
Сценарист Шоира Гиёсова приняла участие в программе «Добро пожаловать» и откровенно рассказала о неожиданной тайне, связанной с известным фильмом «Невестка». Об этом сообщает Zamin.uz.
По её словам, главная роль в этом фильме, снятом в 2006 году, изначально планировалась для другой актрисы. В частности, кандидатура Лолы Ёлдашева также серьёзно рассматривалась.
«Прошёл большой кастинг, в котором участвовало много молодых актрис. Среди них была и Дилноза Кубаева.
Однажды она пришла в джинсах, немного полноватая. Сначала я подумала, что она не подходит для этой роли.
Но мы решили попробовать её на роль. На самом деле, она удивила всех уже с первого дубля.
После этого мы пришли к выводу, что именно эта девушка наиболее достойна этой роли», — рассказывает сценарист. В итоге, благодаря судьбе и творческому выбору, эта роль досталась Дилнозе Кубаевой.
Благодаря этому решению появился незабываемый и яркий образ, который до сих пор любят и смотрят зрители. Фильм приобрёл множество поклонников благодаря своему интересному сюжету и живой игре.
Это показывает правильность труда и выбора творцов. Таким образом, фильм «Невестка» стал одной из ярких страниц узбекского кино.