2025-yil 23-iyul kuni o‘tkazilgan test sinovlarining o‘ninchi kun natijalari rasmiy ravishda e’lon qilindi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Davlat test markazi tomonidan ma’lumot berildi. Abituriyentlar o‘z test natijalarini to‘rt xil yo‘l bilan bilishlari mumkin.
Birinchidan, my.uzbmb.uz portali orqali “Natijani olish” bo‘limiga kirib, pasport seriyasi, raqami va shaxsiy identifikatsiya raqamini kiritish orqali natijalarni ko‘rish mumkin. Ikkinchidan, mandat.uzbmb.uz sayti orqali qayd varaqasi yoki ruxsatnomada ko‘rsatilgan ID raqami yordamida natijalarni olish mumkin.
Uchinchidan, Telegram botlardan foydalanish mumkin. @bmba_natija_bot, @bmba_natija_1bot va @bmba_natija_2bot botlariga ID raqamini yuborish kifoya qiladi.
To‘rtinchidan, 5100 raqamiga ID raqamini SMS tarzida yuborish orqali natijalar haqida xabar olish mumkin. Ushbu SMS-xizmat pullik bo‘lib, javob faqat yuborilgan raqamga keladi.
Shuni ta’kidlash lozimki, test natijalari bosqichma-bosqich e’lon qilinmoqda va yakuniy natijalar test marafoni tugagach rasmiy tarzda taqdim etiladi. Abituriyentlarga o‘z natijalarini o‘z vaqtida va to‘g‘ri manbalardan tekshirish tavsiya etiladi.

Результаты теста были официально объявлены 23 июля
23 июля 2025 года официально были объявлены результаты десятидневного тестирования. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эту информацию предоставил Государственный тестовый центр. Абитуриенты могут узнать свои результаты тестирования четырьмя способами.
Во-первых, можно зайти в раздел «Получение результата» на портале my.uzbmb.uz, введя серию паспорта, номер и личный идентификационный номер. Во-вторых, результаты можно получить через сайт mandat.uzbmb.uz, используя ID номер, указанный в регистрационном листе или разрешении.
В-третьих, можно воспользоваться Telegram-ботами. Достаточно отправить ID номер ботам @bmba_natija_bot, @bmba_natija_1bot и @bmba_natija_2bot.
В-четвертых, можно получить информацию о результатах, отправив ID номер в виде SMS на номер 5100. Эта SMS-услуга платная, и ответ приходит только на отправленный номер.
Следует отметить, что результаты тестов объявляются поэтапно, и окончательные результаты будут официально представлены после завершения тестового марафона. Абитуриентам рекомендуется проверять свои результаты своевременно и из надежных источников.