Akademik litseylarga kirish bo‘yicha test sinovlari natijalaridan norozi bo‘lgan talabgorlar uchun apellyatsiya jarayoni 2025 yil 12–14 avgust kunlari o‘tkaziladi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu jarayon 2025–2026-o‘quv yili uchun oliy ta’lim muassasalari qoshidagi akademik litseylarga kirish testlari doirasida tashkil etiladi. Apellyatsiya berishni istagan talabgorlar belgilangan tartibga muvofiq my.edu.uz platformasidagi shaxsiy kabinetlari orqali elektron shaklda murojaat qilgan bo‘lishlari kerak.
Ularning arizalari Bilimni baholash agentligi tomonidan uch kun davomida ko‘rib chiqiladi. Apellyatsiyada ishtirok etadigan abituriyentlar shaxsini tasdiqlovchi hujjat hamda imtihon ruxsatnomasi bilan belgilangan vaqtda kelishlari lozim.
Jarayon o‘tkaziladigan manzil, sana va vaqt har bir talabgorning shaxsiy kabinetida ko‘rsatilgan. Batafsil ma’lumotlar uchun One.uz sayti manbasiga murojaat qilishingiz mumkin.

Апелляция на тесты академического лицея начнется в августе
Процесс апелляции для абитуриентов, недовольных результатами тестов на поступление в академические лицеи, пройдет с 12 по 14 августа 2025 года. Об этом сообщает Zamin.uz.
Этот процесс будет организован в рамках тестов на поступление в академические лицеи при высших учебных заведениях на 2025–2026 учебный год. Абитуриенты, желающие подать апелляцию, должны обратиться в электронном виде через свои личные кабинеты на платформе my.edu.uz в установленном порядке.
Их заявления будут рассмотрены Агентством по оценке знаний в течение трех дней. Абитуриенты, участвующие в апелляции, должны явиться в назначенное время с документом, удостоверяющим личность, и экзаменационным разрешением.
Адрес, дата и время проведения процесса указаны в личном кабинете каждого абитуриента. Для получения дополнительной информации вы можете обратиться к источнику сайта One.uz.