20 avgustda O‘zbekistonda yog‘ingarchiliksiz ob-havo bo‘ladi
O‘zbekiston Respublikasi Gidrometeorologiya xizmati 20 avgust kuni mamlakat bo‘yicha ob-havo prognozini taqdim etdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Toshkent shahrida havo asosan bulutsiz yoki biroz bulutli bo‘lib, yomg‘ir yog‘ishi kutilmaydi. Shamol sharqdan 3-8 metr/sekund tezlikda esadi.
Kechasi havo harorati 18-20 daraja atrofida bo‘lib, kunduzi esa 34-36 darajani tashkil qiladi. Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatlarida ham havo biroz bulutli bo‘lib, yomg‘ir yog‘ishi ehtimoli yo‘q.
Shamol sharqdan 7-12 metr/sekund tezlikda esadi, ayrim hududlarda esa u 13-16 metr/sekundgacha kuchayishi mumkin. Bu hududlarda chang-to‘zonlar paydo bo‘lishi ehtimoli mavjud.
Harorat kechasi 17-22 daraja, kunduzi 33-38 daraja atrofida bo‘ladi. Buxoro va Navoiy viloyatlarida ham ob-havo bulutli bo‘lib, yomg‘ir tushmaydi.
Shamol sharqdan 7-12 metr/sekund tezlikda esadi. Harorat kechasi 17-22, kunduzi esa 34-39 daraja bo‘ladi.
Toshkent viloyati, Sirdaryo, Jizzax va Samarqandda havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘lib, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 metr/sekund tezlikda esadi.
Harorat kechasi 17-22, kunduzi 32-37 daraja atrofida bo‘ladi. Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida ham havo bulutli, yomg‘ir yog‘ishi kutilmaydi.
Shamol sharqdan 7-12 metr/sekund tezlikda esadi. Harorat kechasi 18-23, kunduzi 35-40 daraja atrofida bo‘ladi.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘lib, yomg‘ir yog‘ishi ehtimoli yo‘q. Shamol sharqdan 5-10 metr/sekund tezlikda esadi.
Harorat kechasi 16-21, kunduzi 32-37 daraja bo‘ladi. Respublika hududlari va tog‘li joylarda havo biroz bulutli bo‘lib, yomg‘ir yog‘ishi kutilmaydi.
Shamol sharqdan 7-12 metr/sekund tezlikda esadi, ayrim joylarda 13-18 metr/sekundgacha kuchayishi mumkin. Harorat kechasi 12-17 daraja, kunduzi esa 23-28 daraja atrofida bo‘ladi.

20 августа в Узбекистане будет безосадочная погода
Гидрометеорологическая служба Республики Узбекистан представила прогноз погоды по стране на 20 августа. Об этом сообщает Zamin.uz.
В Ташкенте погода преимущественно ясная или слегка облачная, осадков не ожидается. Ветер дует с востока со скоростью 3-8 метров в секунду.
Ночью температура воздуха будет около 18-20 градусов, днем — 34-36 градусов. В Республике Каракалпакстан и Хорезмской области также ожидается слегка облачная погода без осадков.
Ветер дует с востока со скоростью 7-12 метров в секунду, в некоторых районах может усилиться до 13-16 метров в секунду. В этих районах возможны пыльные бури.
Температура ночью составит 17-22 градуса, днем — около 33-38 градусов. В Бухарской и Навоийской областях также ожидается облачная погода без дождя.
Ветер дует с востока со скоростью 7-12 метров в секунду. Температура ночью 17-22, днем 34-39 градусов.
В Ташкентской области, Сырдарье, Джизаке и Самарканде погода слегка облачная, местами переменная, осадков не ожидается. Ветер дует с востока со скоростью 7-12 метров в секунду.
Температура ночью 17-22, днем около 32-37 градусов. В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях также облачно, дождей не ожидается.
Ветер дует с востока со скоростью 7-12 метров в секунду. Температура ночью 18-23, днем около 35-40 градусов.
В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях погода слегка облачная, местами переменная, вероятность осадков отсутствует. Ветер дует с востока со скоростью 5-10 метров в секунду.
Температура ночью 16-21, днем 32-37 градусов. В республиканских районах и горных местностях погода слегка облачная, осадков не ожидается.
Ветер дует с востока со скоростью 7-12 метров в секунду, в некоторых местах может усилиться до 13-18 метров в секунду. Температура ночью 12-17 градусов, днем около 23-28 градусов.