O‘zbekistonda 27 avgustda issiq va bulutli ob-havo
O‘zbekiston Respublikasi Gidrometeorologiya xizmati agentligi 27 avgust kuni mamlakat bo‘yicha ob-havo sharoitlari haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Toshkent shahrida havo biroz bulutli bo‘lib, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharq yo‘nalishida, 5-10 metr soniyada tezlikda esadi.
Harorat kechasi 20-22 daraja, kunduzi esa 35-37 darajagacha issiq bo‘ladi. Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatlarida havo yarim bulutli, shamol sharqdan 7-12 metr soniyada tezlikda esadi.
Kechasi harorat 18-23 daraja, kunduzi 34-39 daraja issiq bo‘ladi. Bu hududlarda yog‘ingarchilik kutilmaydi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida ham havo biroz bulutli, yog‘ingarchilik yo‘q. Shamol sharqdan 7-12 metr soniyada esadi.
Kechasi harorat 20-25 daraja, kunduzi 35-40 darajagacha issiq bo‘ladi. Toshkent, Samarqand, Jizzax va Sirdaryo viloyatlarida havo biroz bulutli, yog‘ingarchilik va boshqa ob-havo o‘zgarishlari kuzatilmaydi.
Shamol sharqdan kunduzi 7-12 metr soniyada tezlikda esadi. Harorat kechasi 19-24 daraja, kunduzi 34-39 daraja issiq bo‘ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida ham havo ko‘pincha bulutli, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Shamol sharqdan 7-12 metr soniyada esadi, harorat kunduzi 35-40 daraja issiq bo‘ladi.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida havo biroz bulutli, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamolning tezligi 5-10 metr soniyada, harorat kechasi 17-22 daraja, kunduzi 34-39 daraja issiq bo‘ladi.
Tog‘li hududlarda ham havo biroz bulutli, yog‘ingarchilik yo‘q. Shamol sharqdan kunduzi 7-12 metr soniyada tezlashadi.
Harorat kechasi 15-20 daraja, kunduzi 27-32 daraja issiq bo‘ladi. Ma’lumot O‘zbekiston Respublikasi Gidrometeorologiya xizmati agentligidan olindi.

В Узбекистане 27 августа жаркая и облачная погода
Агентство гидрометеорологической службы Республики Узбекистан предоставило информацию о погодных условиях по стране на 27 августа. Об этом сообщает Zamin.uz.
В городе Ташкент будет немного облачно, осадков не ожидается. Ветер будет дуть с востока со скоростью 5-10 метров в секунду.
Температура ночью составит 20-22 градуса, днем будет жарко — до 35-37 градусов. В Республике Каракалпакстан и Хорезмской области погода будет переменно облачной, ветер с востока со скоростью 7-12 метров в секунду.
Ночью температура составит 18-23 градуса, днем — 34-39 градусов тепла. В этих регионах осадков не ожидается.
В Бухарской и Навоийской областях также будет немного облачно, осадков не будет. Ветер с востока со скоростью 7-12 метров в секунду.
Температура ночью составит 20-25 градусов, днем будет жарко — до 35-40 градусов. В Ташкентской, Самаркандской, Джизакской и Сырдарьинской областях погода будет немного облачной, осадки и другие изменения погоды не прогнозируются.
Ветер днем будет дуть с востока со скоростью 7-12 метров в секунду. Температура ночью составит 19-24 градуса, днем — 34-39 градусов тепла.
В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях погода также будет преимущественно облачной, осадков не ожидается. Ветер с востока со скоростью 7-12 метров в секунду, днем температура достигнет 35-40 градусов тепла.
В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях будет немного облачно, осадков не ожидается. Скорость ветра 5-10 метров в секунду, температура ночью составит 17-22 градуса, днем — 34-39 градусов тепла.
В горных районах также будет немного облачно, осадков не ожидается. Ветер днем с востока усилится до 7-12 метров в секунду.
Температура ночью составит 15-20 градусов, днем — 27-32 градуса тепла. Информация получена от Агентства гидрометеорологической службы Республики Узбекистан.