Sog‘liqni saqlash vazirligida yangi rahbarlar tayinlandi
Sog‘liqni saqlash vazirligi tizimida yangi tayinlovlar amalga oshirildi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Vazirlikning tegishli buyrug‘iga muvofiq, Alijanov Abrorjon Alijon o‘g‘li Tibbiy yordamni tashkillashtirish departamenti boshlig‘i etib tayinlandi. U 2003-yilda Andijon davlat tibbiyot institutining bakalavriat, 2006-yilda esa magistratura bosqichlarini tamomlagan.
Tayinlovdan oldin Alijanov Sog‘liqni saqlash vazirligi Nazorat inspeksiyasi boshlig‘i sifatida faoliyat yuritgan. Shuningdek, Eraliyev Umidjan Ergashovich Onalik va bolalikni muhofaza qilish boshqarmasi boshlig‘i lavozimiga tayinlandi.
U 2009-yilda Toshkent pediatriya tibbiyot institutining bakalavriat, 2012-yilda Toshkent tibbiyot akademiyasining magistratura bosqichlarini bitirgan. Eraliyev tayinlovdan oldin O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi Sog‘liqni saqlashni rivojlantirish sho‘basi bosh inspektori sifatida ishlagan.
Bundan tashqari, Sultanov Davron Taxirovich Nazorat inspeksiyasi bo‘limi boshlig‘i lavozimiga tayinlandi. U 2005-yilda Toshkent davlat tibbiyot institutining bakalavriat, 2013-yilda Toshkent pediatriya tibbiyot institutining magistratura bosqichlarini tamomlagan.
Tayinlovdan oldin Sultanov O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi Ijtimoiy rivojlanish departamenti sho‘ba mudiri lavozimida faoliyat yuritgan. Manba: zamin.uz.

В Министерстве здравоохранения назначены новые руководители
В соответствии с соответствующим приказом министерства, Алийанов Аброра Алджон оглы назначен начальником департамента организации медицинской помощи. Он окончил бакалавриат Андижанского государственного медицинского института в 2003 году, а в 2006 году — магистратуру.
До назначения Алийанов работал начальником Контрольной инспекции Министерства здравоохранения. Также Умиджан Эргалшович Эралиев назначен начальником управления охраны материнства и детства.
Он окончил бакалавриат Ташкентского педиатрического медицинского института в 2009 году и магистратуру Ташкентской медицинской академии в 2012 году. До назначения Эралиев работал главным инспектором отдела развития здравоохранения Администрации Президента Республики Узбекистан.
Кроме того, Даврон Тахирович Султанов назначен начальником отдела Контрольной инспекции. Он окончил бакалавриат Ташкентского государственного медицинского института в 2005 году и магистратуру Ташкентского педиатрического медицинского института в 2013 году.
До назначения Султанов работал заместителем начальника отдела социального развития Администрации Президента Республики Узбекистан. Источник: zamin.uz.