Tianjin kompaniyasi Toshkent metrosini kengaytiradi
Xitoyning Tianjin Rail Transit Group kompaniyasi Toshkent metropolitenini kengaytirish loyihasida ishtirok etishi mumkin. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
O‘zbekiston transport vaziri Ilhom Mahkamovning ma’lumot berishicha, muzokaralar yangi stansiyalar qurilishi hamda mavjud stansiyalarni yangilashni o‘z ichiga oladi. Avgust oyida transport vaziri o‘rinbosari Jasurbek Choriev Tianjin Rail Transit Group rahbarlari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Xitoy kompaniyasi ushbu loyihaga katta e’tibor qaratmoqda. Bundan tashqari, Toshkent va Samarqand o‘rtasidagi tez yuruvchi temir yo‘l liniyasi bo‘yicha ham takliflar tayyorlanmoqda.
Ushbu hamkorlik loyihaning sifatli amalga oshirilishiga xizmat qiladi va transport sohasida yangi imkoniyatlar yaratadi. Manba: Kursiv.media

Tianjin компания расширяет метро Ташкента
Китайская компания Tianjin Rail Transit Group может принять участие в проекте расширения ташкентского метрополитена. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации министра транспорта Узбекистана Илхома Махкамова, переговоры включают строительство новых станций и обновление существующих. В августе заместитель министра транспорта Жасурбек Чориев провел встречу с руководителями Tianjin Rail Transit Group.
Китайская компания уделяет большое внимание этому проекту. Кроме того, готовятся предложения по линии скоростной железной дороги между Ташкентом и Самаркандом.
Это сотрудничество будет способствовать качественной реализации проекта и создаст новые возможности в транспортной сфере. Источник: Kursiv.media