Sardor Rajabov Oliy ta’lim vazirining o‘rinbosari bo‘ldi
O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligida yangi rahbar kadr tayinlandi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Sardor Baxtiyorovich Rajabov vazirning birinchi o‘rinbosari lavozimiga tasdiqlandi. U ushbu lavozimga tayinlangunga qadar Maktabgacha va maktab ta’limi vazirining o‘rinbosari sifatida faoliyat yuritgan.
Bundan tashqari, Rajabov ta’lim sohasida turli muhim lavozimlarda ish tajribasiga ega. U o‘z mehnat faoliyatini davlat ta’lim tizimi bilan uzviy bog‘liq holda olib borgan.
Avvalroq Davlat test markazida boshqarma boshlig‘i va markaz direktori o‘rinbosari sifatida mas’uliyatli vazifalarda ishlagan. Shuningdek, Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi tarkibidagi Ta’lim sifatini baholash, litsenziyalash va akkreditatsiyalash departamentini boshqargan.
Ushbu lavozimlarda to‘plangan tajriba Sardor Rajabovga ta’lim sohasidagi islohotlarni chuqur anglash va tizimni samarali boshqarish imkonini berdi. Mutaxassislarning fikricha, uning yangi tayinlovi oliy ta’lim va ilmiy tadqiqotlarni rivojlantirishda muhim ahamiyat kasb etadi.

Сардор Раджабов стал заместителем министра высшего образования
В Министерстве высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан назначен новый руководящий кадр. Об этом сообщает Zamin.uz.
Сардор Бахтиёрович Раджабов утверждён на должность первого заместителя министра. До назначения на эту должность он работал заместителем министра дошкольного и школьного образования.
Кроме того, Раджабов имеет опыт работы на различных важных должностях в сфере образования. Он осуществлял свою трудовую деятельность в тесной связи с государственной системой образования.
Ранее он занимал ответственные должности начальника управления и заместителя директора Государственного тестового центра. Также он руководил департаментом оценки качества образования, лицензирования и аккредитации в составе Министерства дошкольного и школьного образования.
Опыт, накопленный на этих должностях, позволил Сардору Раджабову глубоко понять реформы в сфере образования и эффективно управлять системой. По мнению специалистов, его новое назначение имеет важное значение для развития высшего образования и научных исследований.