Toshkentda 15-19 sentyabrda issiq suv uziladi
Bu haqda Kursiv.media xabar berdi. Issiq suv uzilishi Veolia Energy Tashkent kompaniyasi tomonidan qish mavsumiga tayyorgarlik doirasida amalga oshirilayotgan profilaktika ishlari bilan bog‘liqdir.
Issiq suv ta’minoti uziladigan hududlar quyidagilardan iborat: Yashnobod tumani, jumladan Qorasuv, Beshariq, Birlashgan, Elbek, Asalobod, Quruvchilar, Uysizlar, Parkent, Chulpon, Alimkent ko‘chalari, shuningdek Tuzel-1 dan 4 gacha bo‘lgan massivlar, Uysizlar-1, Asalobod-1 va 2 massivlari hamda Aviasozlar shaharchasi. Mirobod, Yunusobod, Shayxontohur va Yakkasaroy tumanlarida Amir Temur va Mustaqillik prospektlari, Sharof Rashidov, Navoiy, Bobur, Glinka, Shota Rustaveli, Bogiboston va Arnasoy ko‘chalari hamda boshqa ayrim hududlarda issiq suv berilishi to‘xtaydi.
Chilonzor tumanida Katta Chilonzor, Muqimi, Seul va Choponota ko‘chalari hamda Ts-1, 2, 4, 5, 7, Oqtepa, Chilonzor (1-5, 7, E, I), Qushbegi, Boshliq va Uchuvchilar shaharchalari issiq suv ta’minotidan uziladi. Shuningdek, Sergeli va Mirzo Ulug‘bek tumanlarining ayrim hududlarida ham issiq suv uzilishi kuzatiladi.
Fuqarolardan ushbu vaqt davomida suvdan oqilona foydalanishlari va zarur ehtiyot choralarini ko‘rishlari so‘raladi. Profilaktika ishlari tugagach, issiq suv ta’minoti tiklanadi.

В Ташкенте с 15 по 19 сентября будет отключена горячая вода
С 15 по 19 сентября 2025 года в некоторых районах восьми районов города Ташкента временно будет прекращено горячее водоснабжение. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает Kursiv.media. Отключение горячей воды связано с профилактическими работами, проводимыми компанией Veolia Energy Tashkent в рамках подготовки к отопительному сезону.
Районы, в которых будет прекращено горячее водоснабжение, включают: Яшнабадский район, в том числе улицы Карасув, Бешарык, Бирлашган, Элбек, Асалобод, Курувчилар, Уйсизлар, Паркент, Чулпон, Алимкент, а также массивы от Тузель-1 до Тузель-4, массивы Уйсизлар-1, Асалобод-1 и 2, а также поселок Авиасозлар. В районах Миробод, Юнусабад, Шайхантахур и Яккасарай будет прекращена подача горячей воды на проспектах Амир Темур и Мустакиллик, улицах Шараф Рашидов, Навои, Бабур, Глинка, Шота Руставели, Боғибостан и Арнасой, а также в некоторых других районах.
В районе Чиланзар горячее водоснабжение будет отключено на улицах Катта Чиланзар, Муқими, Сеул и Чопонота, а также в массивах Ц-1, 2, 4, 5, 7, Оқтепа, Чиланзар (1-5, 7, Е, И), Кушбеги, Бошлык и поселках Учувчилар. Кроме того, в некоторых районах Сергелийского и Мирзо Улугбекского районов также будет наблюдаться отключение горячей воды.
Граждан просят рационально использовать воду в этот период и принимать необходимые меры предосторожности. После завершения профилактических работ горячее водоснабжение будет восстановлено.