Maryam Tillyayeva onasi bilan munosabatlarini uzdi
O‘zbekiston Birinchi Prezidenti Islom Karimovning nabirasi va blogeri Maryam Tillyayeva onasi Lola Karimova-Tillyayeva bilan munosabatlari uzilganini ochiqchasiga ma’lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U ta’kidlashicha, oradan besh yil o‘tganiga qaramay, ular orasida hech qanday muloqot bo‘lmagan. Bu haqda Maryam 15 sentyabr kuni Instagram sahifasida obunachilarning savollariga javob berar ekan, bildirdi.
Blogerning so‘zlariga ko‘ra, u o‘z qarindoshlari ichida munosabatlarni to‘liq uzgan yagona inson onasi ekanini aytdi. Maryam onasining o‘zini tutishini g‘alati deb hisoblaydi.
U doim boshqalarga yaxshi ko‘rinishga harakat qilsa-da, ba’zida jabrdiyda ayol sifatida namoyon bo‘ladi. Ammo ona yurtiga kelganida ham o‘z uyiga kirmasligi va begona kabi harakat qilishi uni tushunarsiz holatga soladi.
Dastlab bu vaziyat unga og‘ir bo‘lgan, ammo vaqt o‘tishi bilan bunga ko‘nikishga majbur bo‘lganini bildiradi. Hatto “onam shunday inson” degan fikr bilan qabul qilgan.
Shu bilan birga, ukasi va singlisi uchun juda achinadi. Maryam oilaviy mojarolar yillar davomida kuchayib borayotganini aytib, qachon yarashishlari noma’lumligini bildiradi.
Uning fikricha, onasi ommaviy e’tibor qozonish uchun ko‘p harakat qiladigan inson ko‘rinishida. Shuningdek, Maryam onasining unga qarshi nosog‘lom raqobat qilayotganini ham his qilayotganini qo‘shimcha qildi.
U bunday holat mantiqqa to‘g‘ri kelmasligini, chunki onasi uni dunyoga keltirganini ta’kidladi. “Men onamning yarim qismiman, qanday qilib raqib bo‘lishim mumkin?” – dedi bloger.
Oilasi haqida gapirar ekan, ba’zi voqealarni oshkor qilmasligini, bunga buvisi Tatyana Karimova va boshqa qarindoshlariga hurmat sababligini aytdi. Obunachilardan biri Maryamning oilasiga havas qilmasligini aytganda, u ham shunday fikrda ekanini bildirdi.
Unga ko‘ra, yuqori lavozim yoki mol-mulk oilaviy tinchlik va sog‘lom munosabatlarga teng kelmaydi. Maryam Tillyayeva endi hayotini boshqacha yo‘nalishda davom ettirishga qaror qilganini ma’lum qildi.
U “Endi hayotimdan zavqlanib yashayman, o‘zim istagan ishni qilaman. Yaqinlarimning xatti-harakatlari uchun javobgar emasman.
Men Tereza ona emasman, hammani qutqarishim shart emas. Faqat o‘z hayotimni yashayman va oilamni barpo etaman”, – dedi (manba: zamin.uz).

Maryam Tillyayeva разорвала отношения с матерью
Внучка и блогер первого президента Узбекистана Ислама Каримова Мариам Тилляева открыто заявила о разрыве отношений с матерью Лолой Каримовой-Тилляевой. Об этом сообщает Zamin.uz.
Она подчеркнула, что несмотря на то, что прошло уже пять лет, между ними не было никакого общения. Об этом Мариам сообщила 15 сентября, отвечая на вопросы подписчиков в Instagram.
По словам блогера, она является единственным человеком среди своих родственников, кто полностью разорвал отношения с матерью. Мариам считает поведение матери странным.
Хотя она всегда старается выглядеть хорошо в глазах других, иногда проявляется как пострадавшая женщина. Однако то, что мать не заходит в свой дом и ведет себя как чужая, когда приезжает на родину, ставит её в непонятное положение.
Сначала эта ситуация была для неё тяжелой, но со временем она была вынуждена к ней привыкнуть. Даже приняла это с мыслью «моя мама такая».
Вместе с тем, она очень жалеет своего брата и сестру. Мариам отмечает, что семейные конфликты усиливаются годами, и неизвестно, когда они смогут помириться.
По её мнению, мать выглядит человеком, который много старается привлечь общественное внимание. Также Мариам добавила, что чувствует нездоровую конкуренцию со стороны матери.
Она считает такую ситуацию нелогичной, ведь мать её родила. «Я — половина моей матери, как я могу быть соперницей?» — сказала блогер.
Говоря о семье, она отметила, что не раскрывает некоторые события из уважения к бабушке Татьяне Каримовой и другим родственникам. Когда один из подписчиков сказал, что не завидует семье Мариам, она согласилась с этим мнением.
По её словам, высокая должность или имущество не равны семейному спокойствию и здоровым отношениям. Мариам Тилляева заявила, что теперь решила продолжать жизнь в другом направлении.
«Теперь я буду наслаждаться жизнью, делать то, что хочу. Я не отвечаю за поступки близких.
Я не мать Тереза, не обязана всех спасать. Я живу только своей жизнью и строю свою семью», — сказала она (источник: zamin.uz).