O‘zbekiston merganlari xalqaro musobaqada g‘olib bo‘ldi
2025-yil 8-15 sentyabr kunlari Koreya armiyasining Maxsus operatsiya kuchlari qo‘mondonligi tomonidan tashkil etilgan «II Xalqaro merganlar musobaqasi» katta qiziqish bilan o‘tkazildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu musobaqada dunyoning turli burchaklaridan kelgan 10 ta davlat vakillari ishtirok etdi. Umumiy hisobda 54 ta jamoa bellashdi va har bir ishtirokchi o‘zining yuqori mahorat va tayyorgarlik darajasini namoyish etdi.
O‘zbekiston sharafini himoya qilgan harbiy xizmatchilarimiz ushbu nufuzli musobaqada a’lo darajada natija ko‘rsatdi. Ular AQSH, Germaniya, Ruminiya, BAA, Qatar, Vetnam, Tailand hamda Mo‘g‘uliston kabi davlatlardan kelgan raqiblar orasida o‘z mahoratlarini namoyish qilib, birinchi o‘rinni qo‘lga kiritishdi.
Yakuniy hisobda O‘zbekiston jamoasi 539,5 ball to‘plab, barcha raqiblarini ortda qoldirdi. Ikkinchi o‘rinni 534,7 ball bilan Vetnam terma jamoasi, uchinchi o‘rinni esa 519,0 ball bilan AQSH jamoasi egalladi.
Bu yutuq harbiy xizmatchilarimizning mashaqqatli mehnati va yuqori tayyorgarligining yorqin ifodasi hisoblanadi. Qiziqarli jihati shundaki, 2024-yilda o‘tkazilgan musobaqada ham yurtdoshlarimiz kuchli ikkinchi o‘rinni qo‘lga kiritgan edi.
Shu bilan O‘zbekiston merganlari jahonning eng kuchli jamoalari qatorida o‘z o‘rnini mustahkamlab, mamlakat bayrog‘ini munosib tarzda baland ko‘tarishga erishdi (manba: zamin.uz).

Снайперы Узбекистана победили на международном соревновании
С 8 по 15 сентября 2025 года с большим интересом прошли «II Международные соревнования снайперов», организованные командованием сил специальных операций армии Кореи. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этих соревнованиях приняли участие представители 10 стран из разных уголков мира. Всего соревновались 54 команды, и каждый участник продемонстрировал высокий уровень мастерства и подготовки.
Наши военнослужащие, защищавшие честь Узбекистана, показали отличные результаты на этих престижных соревнованиях. Они продемонстрировали свое мастерство среди соперников из США, Германии, Румынии, ОАЭ, Катара, Вьетнама, Таиланда и Монголии, заняв первое место.
По итогам соревнований команда Узбекистана набрала 539,5 баллов, опередив всех соперников. Второе место заняла сборная Вьетнама с 534,7 баллами, третье — команда США с 519,0 баллами.
Этот успех является ярким выражением упорного труда и высокой подготовки наших военнослужащих. Интересно, что на соревнованиях 2024 года наши соотечественники заняли сильное второе место.
Таким образом, снайперы Узбекистана укрепили свои позиции среди сильнейших команд мира и достойно подняли флаг страны (источник: zamin.uz).