Toshkentda 24-oktabr kuni gaz uzilishi bo‘ladi
2025-yil 24-oktabr kuni Toshkent shahrining ayrim hududlarida tabiiy gaz ta’minoti vaqtincha to‘xtatiladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda “Hududgaz Poytaxt” gaz ta’minoti filiali matbuot xizmati ma’lum qildi. Sergeli tumanida soat 10:00 dan 17:00 gacha “Sultonobod” va “Xontepa” mahalla fuqarolar yig‘inlarida gaz ta’minoti uziladi.
Shuningdek, Chilonzor tumanida soat 10:00 dan 18:00 gacha “Bekto‘pi” va “Al-Xorazmiy” mahalla fuqarolar yig‘inlarida ham gaz ta’minoti vaqtincha to‘xtatiladi. Ta’mirlash ishlari tugagach, gaz ta’minoti qayta tiklanadi.
Hududgaz Poytaxt gaz ta’minoti filiali yuzaga kelgan noqulayliklar uchun aholidan uzr so‘raydi va tushunishlarini so‘raydi. Gaz ta’minotidagi vaqtinchalik uzilishlar ta’mirlash ishlari bilan bog‘liq bo‘lib, xavfsizlik va xizmat sifatini yaxshilash maqsadida amalga oshiriladi.

В Ташкенте 24 октября будет отключение газа
24 октября 2025 года в некоторых районах города Ташкента временно будет прекращено газоснабжение. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил пресс-служба филиала газоснабжения «Hududgaz Poytaxt». В Сергелийском районе с 10:00 до 17:00 будет отключено газоснабжение в гражданских собраниях махаллей «Султонобод» и «Хонтепа».
Кроме того, в Чиланзарском районе с 10:00 до 18:00 временно будет прекращено газоснабжение в гражданских собраниях махаллей «Бектофи» и «Ал-Хорезмий». После завершения ремонтных работ газоснабжение будет восстановлено.
Филиал газоснабжения «Hududgaz Poytaxt» приносит извинения жителям за возникшие неудобства и просит их понимания. Временные отключения газа связаны с ремонтными работами и проводятся с целью повышения безопасности и качества обслуживания.
Для получения подробной информации вы можете обратиться к официальным источникам «Hududgaz Poytaxt» (источник: hududgaz.uz).