O‘zbekistonda sovuq havo va tuman kutilmoqda
O‘zbekiston Respublikasi Gidrometeorologiya xizmati markazi (O‘zgidromet) ma’lumotiga ko‘ra, 2025-yilning 5-noyabridan 6-noyabriga o‘tar kechasi mamlakat hududiga sovuq va nam havo massasi kirib kelishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu sababli ob-havo sharoitlarida keskin o‘zgarishlar yuz beradi. Ayrim hududlarda yomg‘ir yog‘ishi, tog‘oldi va tog‘li hududlarda esa yog‘ingarchilikning qorga aylanishi kuzatiladi.
Kechalari havo harorati 0...+3°C oralig‘ida bo‘lib, ayrim joylarda sovuq tushishi ehtimoli bor. Kunduzgi harorat esa +5...+10°C atrofida bo‘ladi.
Toshkent shahrida osmon o‘zgaruvchan bulutli bo‘lib, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Kechasi harorat -1...-3°C oralig‘ida pasayadi, kunduzi esa +8...+10°C gacha isiydi.
Shamolning tezligi shimoli-sharqdan 3-8 m/s atrofida bo‘ladi. Qoraqalpog‘iston va Xorazm viloyatlarida osmon biroz bulutli bo‘lib, yog‘ingarchilik kuzatilmaydi.
Ayrim hududlarda tuman tushishi mumkin. Kechalari harorat -2...-7°C oralig‘ida pasayadi, kunduzi esa +5...+10°C gacha ko‘tariladi.
Shamolning tezligi 7-12 m/s atrofida bo‘lishi kutilmoqda. Buxoro va Navoiy viloyatlarida osmon vaqti-vaqti bilan bulutli bo‘lib, yog‘ingarchilik kutilmaydi.
Kechalari harorat 0...-5°C oralig‘ida pasayadi, kunduzi esa +8...+13°C gacha isiydi. Shamolning tezligi 7-12 m/s atrofida bo‘ladi.
Toshkent, Samarqand, Jizzax va Sirdaryo viloyatlarida ham osmon o‘zgaruvchan bulutli bo‘lib, yog‘ingarchilik kuzatilmaydi. Ayrim hududlarda tuman tushishi mumkin.
Kechalari harorat -3...+2°C oralig‘ida, kunduzi esa +8...+13°C atrofida bo‘ladi. Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida osmon vaqti-vaqti bilan bulutli bo‘lib, yog‘ingarchilik kutilmaydi.
Ayrim joylarda tuman kuzatilishi mumkin. Kechalari harorat 0...+5°C oralig‘ida, ayrim joylarda esa -2°C sovuq bo‘lishi mumkin.
Kunduzgi harorat +12...+17°C gacha ko‘tariladi. Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida osmon o‘zgaruvchan bulutli bo‘lib, yog‘ingarchilik kuzatilmaydi.
Ayrim hududlarda tuman kuzatilishi mumkin. Kechalari harorat -3...+2°C oralig‘ida pasayadi, kunduzi esa +6...+11°C gacha isiydi.
Shamolning tezligi 5-10 m/s atrofida bo‘ladi. Tog‘oldi va tog‘li hududlarda kechalari harorat -7...-12°C oralig‘ida pasayadi, kunduzi esa -3...+2°C atrofida bo‘ladi.
Yog‘ingarchilik kuzatilmaydi, ammo ayrim joylarda tuman tushishi mumkin. Shamolning tezligi 7-12 m/s oralig‘ida bo‘lishi kutilmoqda.

В Узбекистане ожидается холодная погода и туман
По данным Центра гидрометеорологической службы Республики Узбекистан (Узгидромет), в ночь с 5 на 6 ноября 2025 года на территорию страны ожидается поступление холодной и влажной воздушной массы. Об этом сообщает Zamin.uz.
В связи с этим прогнозируются резкие изменения погодных условий. В некоторых районах ожидаются дожди, в предгорных и горных районах осадки могут перейти в снег.
Ночью температура воздуха будет в пределах 0...+3°C, в некоторых местах возможны заморозки. Дневная температура составит около +5...+10°C.
В Ташкенте небо будет переменной облачности, осадков не ожидается. Ночью температура понизится до -1...-3°C, днем потеплеет до +8...+10°C.
Скорость ветра будет около 3-8 м/с с северо-востока. В Каракалпакстане и Хорезмской области небо будет слегка облачным, осадков не ожидается.
В некоторых районах возможен туман. Ночью температура понизится до -2...-7°C, днем поднимется до +5...+10°C.
Ожидается скорость ветра около 7-12 м/с. В Бухарской и Навоийской областях небо время от времени будет облачным, осадков не ожидается.
Ночью температура понизится до 0...-5°C, днем потеплеет до +8...+13°C. Скорость ветра составит около 7-12 м/с.
В Ташкентской, Самаркандской, Джизакской и Сырдарьинской областях небо будет переменной облачности, осадков не ожидается. В некоторых районах возможен туман.
Ночью температура будет в пределах -3...+2°C, днем около +8...+13°C. В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях небо время от времени будет облачным, осадков не ожидается.
В некоторых местах возможен туман. Ночью температура будет в пределах 0...+5°C, в некоторых местах возможны заморозки до -2°C.
Дневная температура поднимется до +12...+17°C. В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях небо будет переменной облачности, осадков не ожидается.
В некоторых районах возможен туман. Ночью температура понизится до -3...+2°C, днем потеплеет до +6...+11°C.
Скорость ветра составит около 5-10 м/с. В предгорных и горных районах ночью температура понизится до -7...-12°C, днем будет около -3...+2°C.
Осадков не ожидается, однако в некоторых местах возможен туман. Ожидается скорость ветра в пределах 7-12 м/с.