Ertaga O‘zbekistonda ob-havo barqaror bo‘ladi
O‘zgidromet markazi 10-noyabr kuni mamlakat hududlarida kuzatiladigan ob-havo holati bo‘yicha navbatdagi prognozini e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mutaxassislar ma’lumotlariga ko‘ra, ertaga O‘zbekistonning aksariyat hududlarida ob-havo barqaror bo‘lib, osmon asosan ochiq bo‘ladi. Toshkent shahrida ertaga o‘zgaruvchan bulutli ob-havo kuzatilishi mumkin, biroq yog‘ingarchilik ehtimoli yo‘q.
Shamol sharqdan 3–8 metr/sekund tezlikda esadi. Harorat kechasi 2–4 daraja iliq, kunduzi esa 14–16 daraja atrofida bo‘lishi kutilmoqda.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida osmon musaffo bo‘lib, havo barqaror saqlanadi. Shamolning tezligi 7–12 metr/sekundni tashkil etadi.
Harorat kechasi 0–5 daraja iliq, kunduzi esa 12–17 darajagacha yetadi. Buxoro va Navoiy viloyatlarida ham ob-havo o‘zgaruvchan bo‘lib, yog‘ingarchilik kutilmaydi.
Shamol 7–12 metr/sekund tezlikda esadi. Harorat kechasi 0–5 daraja iliq, kunduzi esa 12–17 daraja atrofida bo‘ladi.
Toshkent, Samarqand, Sirdaryo va Jizzax viloyatlarida o‘zgaruvchan bulutli havo kuzatiladi, ammo yomg‘ir yog‘ishi kutilmaydi. Tungi paytda ayrim joylarda tuman tushishi mumkin.
Shamol sharqdan 7–12 metr/sekund tezlikda esadi. Harorat kechasi 0–5 daraja iliq, kunduzi 12–17 daraja bo‘ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida kun iliq va quyoshli bo‘ladi. Shamol sharqdan 7–12 metr/sekund tezlikda esadi.
Harorat kechasi 2–7 daraja iliq, kunduzi esa 15–20 darajagacha ko‘tariladi. Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida havo o‘zgaruvchan bo‘lib, tuman tushishi mumkin.
Shamolning tezligi 5–10 metr/sekundni tashkil etadi. Harorat kechasi 0–5 daraja iliq, kunduzi esa 10–15 daraja iliq bo‘ladi.
Respublikaning tog‘li hududlarida ob-havo asosan barqaror bo‘lib, shamol sharqdan 7–12 metr/sekund tezlikda esadi. Harorat kechasi 3 daraja sovuqdan 2 darajagacha iliqqacha, kunduzi esa 8–13 daraja iliq bo‘ladi.
Faqat Toshkent viloyatining tog‘li hududlarida kechqurun qisqa muddatli yomg‘ir yoki qor yog‘ishi ehtimoli bor. Manba: O‘zgidromet markazi ma’lumotlari asosida.

Завтра в Узбекистане погода будет стабильной
Центр Узгидромет опубликовал очередной прогноз погоды на 10 ноября по регионам страны. Об этом сообщает Zamin.uz.
По данным специалистов, завтра в большинстве регионов Узбекистана погода будет стабильной, небо преимущественно ясное. В Ташкенте завтра ожидается переменная облачность, но осадков не предвидится.
Ветер будет дуть с востока со скоростью 3–8 метров в секунду. Температура ночью ожидается от 2 до 4 градусов тепла, днем — около 14–16 градусов.
В Республике Каракалпакстан и Хорезмской области небо будет ясным, погода останется стабильной. Скорость ветра составит 7–12 метров в секунду.
Температура ночью от 0 до 5 градусов тепла, днем поднимется до 12–17 градусов. В Бухарской и Навоийской областях также ожидается переменная погода без осадков.
Ветер будет дуть со скоростью 7–12 метров в секунду. Температура ночью от 0 до 5 градусов тепла, днем около 12–17 градусов.
В Ташкентской, Самаркандской, Сырдарьинской и Джизакской областях ожидается переменная облачность, но дождь не прогнозируется. Ночью в некоторых местах возможен туман.
Ветер будет дуть с востока со скоростью 7–12 метров в секунду. Температура ночью от 0 до 5 градусов тепла, днем — 12–17 градусов.
В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях день будет теплым и солнечным. Ветер с востока со скоростью 7–12 метров в секунду.
Температура ночью от 2 до 7 градусов тепла, днем поднимется до 15–20 градусов. В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях погода переменная, возможен туман.
Скорость ветра составит 5–10 метров в секунду. Температура ночью от 0 до 5 градусов тепла, днем — 10–15 градусов тепла.
В горных районах республики погода преимущественно стабильная, ветер дует с востока со скоростью 7–12 метров в секунду. Температура ночью от 3 градусов мороза до 2 градусов тепла, днем — 8–13 градусов тепла.
Только в горных районах Ташкентской области вечером возможен кратковременный дождь или снег. Источник: на основе данных Центра Узгидромет.