Toshkentda Davlat bayrog‘i kuni munosabati harbiy namoyishlar bo‘lib o‘tdi
O‘zbekiston poytaxti Toshkent shahrida Davlat bayrog‘i qabul qilinganining 34 yilligi munosabati bilan harbiy namoyishlar tashkil etildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu tadbirda Mudofaa vazirligi va Milliy gvardiya bo‘linmalari ishtirok etdi. Asosiy ko‘chalarda o‘tkazilgan yurishlar aholining katta qiziqishiga sabab bo‘ldi.
Tadbir davomida "Xalqlar do‘stligi" san’at saroyi oldidagi maydonda harbiy xizmatchilarning ko‘rgazmali chiqishlari rejalashtirilgan. Bu chiqishlar doirasida jangovar tayyorgarlik mashqlari, harbiy bo‘linmalarning ko‘rgazmali dasturlari hamda harbiy orkestr ishtirokidagi defile namoyish etiladi.
Ushbu tadbirlar mamlakatimizda harbiy xizmat va davlat ramzlariga bo‘lgan hurmatni yanada oshirishga xizmat qiladi. Tadbirning asosiy maqsadi fuqarolarni vatanparvarlik ruhida tarbiyalash va davlat ramzlariga bo‘lgan e’tiborni kuchaytirishdir.
Bu kabi tadbirlar mamlakatimiz yoshlariga milliy g‘urur va iftixor tuyg‘ularini ulashishda muhim ahamiyat kasb etadi.

В Ташкенте прошли военные парады в честь Дня Государственного флага
В столице Узбекистана, городе Ташкент, в честь 34-й годовщины принятия Государственного флага были организованы военные парады. Об этом сообщает Zamin.uz.
В мероприятии приняли участие подразделения Министерства обороны и Национальной гвардии. Марши, проведённые на главных улицах, вызвали большой интерес у населения.
В ходе мероприятия на площади перед дворцом искусств "Дружба народов" были запланированы показательные выступления военнослужащих. В рамках этих выступлений демонстрировались боевые учения, показательные программы военных подразделений, а также дефиле с участием военного оркестра.
Эти мероприятия способствуют дальнейшему укреплению уважения к военной службе и государственным символам в нашей стране. Основная цель мероприятия — воспитание граждан в духе патриотизма и усиление внимания к государственным символам.
Подобные мероприятия имеют важное значение в передаче молодёжи нашей страны чувства национальной гордости и достоинства.