2-dekabr kuni O‘zbekistonda quruq ob-havo kutilmoqda
O‘zbekiston Respublikasi hududida 2-dekabr kuni asosan quruq va o‘zgaruvchan bulutli ob-havo kuzatilishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda O‘zgidromet xabar berdi. Toshkent shahrida yog‘ingarchilik bo‘lmaydi, kunduzi havo harorati +12…+14 daraja issiq bo‘lishi kutilmoqda.
Shamol sharqiy yo‘nalishda esib, tezligi 3-8 metr/sekund atrofida bo‘ladi. Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida kechasi havo harorati -3 darajadan +2 darajagacha tushishi mumkin.
Eng iliq ob-havo esa Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida kuzatiladi. Bu hududlarda kunduzi havo harorati +13…+18 daraja issiq bo‘lishi kutilmoqda.
Markaziy va sharqiy hududlar, jumladan Buxoro, Samarqand va Farg‘ona viloyatlarida kunduzi harorat +8…+15 daraja atrofida bo‘ladi. Kechasi esa ushbu hududlarda harorat -2 darajadan +3 darajagacha pasayishi mumkin.
Tog‘li hududlarda ham kechasi havo sovib, ayrim joylarda tuman tushishi ehtimoli bor. Ob-havo ma’lumotlari O‘zgidromet tomonidan taqdim etildi.

2 декабря в Узбекистане ожидается сухая погода
На территории Республики Узбекистан 2 декабря ожидается преимущественно сухая и переменная облачность. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает Узгидромет. В Ташкенте осадков не ожидается, днем температура воздуха будет +12…+14 градусов тепла.
Ветер будет дуть с восточного направления со скоростью около 3-8 метров в секунду. В Республике Каракалпакстан и Хорезмской области ночью температура воздуха может опуститься от -3 до +2 градусов.
Самая теплая погода ожидается в Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях. В этих регионах днем температура воздуха будет +13…+18 градусов тепла.
В центральных и восточных регионах, включая Бухару, Самарканд и Ферганскую область, днем температура будет около +8…+15 градусов. Ночью в этих районах температура может понизиться от -2 до +3 градусов.
В горных районах также ночью ожидается похолодание, возможно образование тумана в некоторых местах. Информация о погоде предоставлена Узгидрометом.