6-dekabr kuni Toshkent shahrida yirik texnologik tadbir — DevFest 2025 bo‘lib o‘tadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu tadbirni GDG Tashkent hamjamiyati tashkil etadi. Tadbir doirasida xalqaro ekspertlarning ma’ruzalari, amaliy seminarlar va IT sohasining kelajagi haqida qizg‘in muhokamalar bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.
DevFest Alisher Navoiy nomidagi Kino saroyida soat 10:00 dan 17:00 gacha o‘tkaziladi. Bu tadbir yilning eng muhim texnologik voqealaridan biri bo‘lib, dasturchilar, talabalar va turli texnologik kompaniyalar vakillari uchun katta ahamiyatga ega.
GDG Tashkent hamjamiyati DevFestni ilk bor 2019-yilda tashkil qilgan va bu tadbir o‘sha vaqtdan beri muntazam o‘tkazilib kelmoqda. Joriy yilda tadbirda 2 mingdan ortiq ishtirokchilar qatnashishi kutilmoqda.
Shuningdek, Google, Yandex, TikTok, Pinterest va Bank of America kabi xalqaro kompaniyalardan 13 nafar spiker o‘z tajribalari bilan o‘rtoqlashadi. Bu dastur nafaqat IT sohasiga endi qadam qo‘yayotganlar, balki tajribali mutaxassislar uchun ham foydali bo‘ladi.
Mehmonlarni 10 dan ortiq kompaniya ishtirok etadigan Expo-zona va 15 dan ortiq amaliy seminarlarni o‘z ichiga olgan boy dastur kutmoqda. Bu tadbir IT sohasi bilan qiziqadigan har bir kishi uchun katta imkoniyatdir.

В Ташкенте DevFest 2025: крупное мероприятие в сфере IT
6 декабря в Ташкенте пройдет крупное технологическое мероприятие — DevFest 2025. Об этом сообщает Zamin.uz.
Это мероприятие организует сообщество GDG Tashkent. В рамках события запланированы доклады международных экспертов, практические семинары и оживленные обсуждения о будущем IT-сферы.
DevFest пройдет в Кинотеатре имени Алишера Навои с 10:00 до 17:00. Это одно из самых важных технологических событий года, имеющее большое значение для разработчиков, студентов и представителей различных технологических компаний.
Сообщество GDG Tashkent впервые организовало DevFest в 2019 году, и с тех пор мероприятие проводится регулярно. В этом году ожидается участие более 2000 человек.
Кроме того, 13 спикеров из международных компаний, таких как Google, Yandex, TikTok, Pinterest и Bank of America, поделятся своим опытом. Эта программа будет полезна не только новичкам в IT, но и опытным специалистам.
Гостей ждет насыщенная программа с Expo-зоной, в которой примут участие более 10 компаний, и более 15 практическими семинарами. Это отличная возможность для всех, кто интересуется IT-сферой.