10-dekabr kuni O‘zbekistonda ob-havo o‘zgaruvchan bo‘ladi
O‘zbekiston Respublikasi Gidrometeorologiya xizmati markazi (O‘zgidromet) 10-dekabr kuni uchun ob-havo ma’lumotlarini taqdim etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, mamlakat hududlarida turli ob-havo sharoitlari kuzatiladi: ayrim joylarda yomg‘ir yog‘ishi, boshqa hududlarda esa kuchli shamol va tuman tushishi kutilmoqda. Toshkent shahrida kechasi va ertalab yomg‘ir yog‘ishi ehtimoli bor.
Kunduzi havo ochilib, 3–5 daraja iliq bo‘lishi kutilmoqda. Shuningdek, shaharda tuman tushishi mumkin.
Qoraqalpog‘iston va Xorazm viloyatlarida yog‘ingarchilik bo‘lmaydi, biroq ayrim hududlarda shamol tezligi 20–22 m/s gacha kuchayishi mumkin. Kechasi harorat 5–10 daraja sovuq bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida shamol kuchayishi kutilmoqda. Kunduzi havo harorati 5–10 daraja iliq bo‘ladi.
Toshkent, Sirdaryo va Jizzax viloyatlarida ertalab yomg‘ir yog‘ishi ehtimoli bor. Kunduzi harorat 1–6 daraja iliq bo‘lishi mumkin.
Samarqand viloyatida ertalab yomg‘ir yog‘ishi kutilmoqda, kunduzi esa havo harorati 8–13 daraja iliq bo‘ladi. Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida yog‘ingarchilik bo‘lmaydi.
Kunduzi harorat 14–19 darajagacha ko‘tarilishi kutilmoqda. Farg‘ona vodiysi (Andijon, Namangan, Farg‘ona viloyatlari)da ertalab yomg‘ir yog‘ishi mumkin, kunduzi havo harorati 0–5 daraja iliq bo‘ladi.
Tog‘li hududlarda esa yomg‘ir va qor yog‘ishi kutilmoqda, ayrim joylarda kuchli yog‘ingarchilik kuzatiladi. Harorat 2–7 daraja sovuq bo‘lishi mumkin.

10 декабря в Узбекистане погода будет переменчивой
Центр гидрометеорологической службы Республики Узбекистан (Узгидромет) предоставил данные о погоде на 10 декабря. Об этом сообщает Zamin.uz.
Согласно информации, в различных регионах страны ожидаются разные погодные условия: в некоторых местах возможен дождь, в других — сильный ветер и туман. В Ташкенте ночью и утром возможен дождь.
Днем погода прояснится, ожидается температура от 3 до 5 градусов тепла. Также в городе возможен туман.
В Каракалпакстане и Хорезмской области осадков не ожидается, однако в некоторых районах скорость ветра может усилиться до 20–22 м/с. Ночью температура опустится до 5–10 градусов мороза.
В Бухарской и Навоийской областях ожидается усиление ветра. Днем температура воздуха составит 5–10 градусов тепла.
В Ташкентской, Сырдарьинской и Джизакской областях утром возможен дождь. Днем температура может быть от 1 до 6 градусов тепла.
В Самаркандской области утром ожидается дождь, днем температура воздуха составит 8–13 градусов тепла. В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях осадков не будет.
Днем температура ожидается в пределах 14–19 градусов. В Ферганской долине (Андижанская, Наманганская, Ферганская области) утром возможен дождь, днем температура воздуха составит 0–5 градусов тепла.
В горных районах ожидаются дождь и снег, в некоторых местах сильные осадки. Температура может опуститься до 2–7 градусов мороза.