Qamchiq dovonidagi avtomobil yo‘li joriy yilning 2:30 dan boshlab kuchli qor yog‘ishi va qor ko‘chishi xavfi sababli vaqtincha yopildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Yo‘l harakati xavfsizligi bosh boshqarmasi matbuot xizmati xabar berdi. Ma’lum qilinishicha, yo‘l harakati ob-havo sharoiti yaxshilangunga qadar to‘xtatilgan.
Yo‘lning qayta ochilishi haqida qo‘shimcha ma’lumotlar keyinroq e’lon qilinishi kutilmoqda. Ichki ishlar vazirligi tomonidan Qamchiq dovonida xavfsizlikni ta’minlash maqsadida keng ko‘lamli profilaktika va texnik tadbirlar amalga oshirilayotgani aytib o‘tildi.
Yo‘l harakati xavfsizligi bosh boshqarmasi haydovchilardan ehtiyotkorlikni oshirishni va mavjud yo‘riqnomalarga qat’iy rioya qilishni so‘radi. Shu bilan birga, yo‘lda harakatlanishdan oldin ob-havo sharoitini diqqat bilan kuzatib borish tavsiya qilinmoqda.

Перевал Камчик закрыт из-за сильного снега
Автомобильная дорога в Камчикском перевале временно закрыта с 2:30 этого года из-за сильного снегопада и опасности схода лавин. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил пресс-служба Главного управления безопасности дорожного движения. Сообщается, что движение по дороге приостановлено до улучшения погодных условий.
О дополнительной информации об открытии дороги будет объявлено позже. Министерство внутренних дел сообщило, что в Камчикском перевале проводятся масштабные профилактические и технические мероприятия для обеспечения безопасности.
Главное управление безопасности дорожного движения призвало водителей быть более осторожными и строго соблюдать действующие инструкции. Также рекомендуется внимательно следить за погодными условиями перед выездом на дорогу.