Prezident dehqon va fermerlar mehnatini e’tirof etdi
O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Qishloq xo‘jaligi sohasi xodimlari kuniga bag‘ishlangan tadbirni dehqonlar, fermerlar va qishloq mehnatkashlari bilan muloqotdan boshladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Tadbir ko‘tarinki ruhda o‘tdi va minglab qishloq xo‘jaligi sohasida faoliyat yuritayotgan insonlarning mehnati alohida e’tirof etildi. Davlat rahbari o‘z so‘zida yurtimizdagi barcha bog‘bonlar, chorvadorlar, suvchilar, agronomlar va mexanizatorlarning yil davomida qilayotgan mehnatini yuqori baholab, ularga samimiy hurmatini bildirdi.
Prezidentning ta’kidlashicha, ushbu soha vakillarining mehnati faqat qishloq xo‘jaligi rivojiga emas, balki iqtisodiyotni yuksaltirish, xalq turmushini yaxshilash va oziq-ovqat xavfsizligini ta’minlashda ham beqiyos ahamiyatga ega. Tadbir davomida joriy yil qishloq xo‘jaligi sohasi uchun juda samarali bo‘lgani qayd etildi.
Aholining 3,5 milliondan ortiq vakili bu tarmoqda faoliyat yuritayotgani, fermer xo‘jaliklarida amalga oshirilgan islohotlar o‘z natijasini bergani alohida ta’kidlandi. Dehqon va fermerlarning fidokorona mehnati tufayli mamlakatda oziq-ovqat barqarorligi ta’minlanayotgani yana bir bor e’tirof etildi.
Prezident Shavkat Mirziyoyev qishloq xo‘jaligi xodimlariga minnatdorchilik bildirib, kelgusi yillarda ham ularni qo‘llab-quvvatlash siyosati izchil davom ettirilishini ta’kidladi. Bu boradagi sa’y-harakatlar mamlakatimiz qishloq xo‘jaligi rivoji uchun yangi marralarni zabt etishga xizmat qiladi.

Президент признал труд крестьян и фермеров
Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев начал мероприятие, посвящённое Дню работников сельского хозяйства, с общения с крестьянами, фермерами и сельскими тружениками. Об этом сообщает Zamin.uz.
Мероприятие прошло в приподнятом настроении, и труд тысяч людей, работающих в сельскохозяйственной сфере, был особо отмечен. Глава государства в своей речи высоко оценил труд всех садоводов, скотоводов, ирригаторов, агрономов и механизаторов нашей страны, выразив им искреннее уважение.
По словам Президента, труд представителей этой отрасли имеет неоценимое значение не только для развития сельского хозяйства, но и для повышения экономики, улучшения уровня жизни населения и обеспечения продовольственной безопасности. В ходе мероприятия было отмечено, что текущий год стал очень успешным для сельскохозяйственной отрасли.
Особо подчеркнуто, что более 3,5 миллионов человек работают в этой сфере, а проведённые реформы в фермерских хозяйствах дали свои результаты. Благодаря самоотверженному труду крестьян и фермеров в стране обеспечивается продовольственная стабильность, что вновь было признано.
Президент Шавкат Мирзиёев выразил благодарность работникам сельского хозяйства и подчеркнул, что политика поддержки в их адрес будет последовательно продолжена в последующие годы. Усилия в этом направлении будут способствовать достижению новых высот в развитии сельского хозяйства нашей страны.