O‘zbekistonning tog‘larida sovuq, tekisliklarda iliq havo.
O‘zbekistonning tog‘oldi va tog‘li hududlarida 11-dekabr kuni yomg‘ir va qor yog‘ishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda O‘zgidromet xabar berdi. Ushbu hududlarda havo harorati kunduz kuni va kechasi -2° dan -7° gacha tushishi prognoz qilinmoqda.
Shu bilan birga, respublikaning tekislik hududlarida iliq ob-havo saqlanib qoladi. Toshkent shahrida qisman bulutli ob-havo kuzatiladi, yog‘ingarchilik bo‘lishi kutilmaydi.
Kunduz kuni poytaxtda havo harorati +12° dan +14° gacha ko‘tarilishi mumkin. Buxoro, Navoiy, Qoraqalpog‘iston va Xorazm viloyatlarida esa sharqiy shamol kuchayishi ehtimoli bor.
Shamol tezligi 20-22 metr/sekundgacha yetishi mumkin. Bu hududlarda ham ayrim joylarda yomg‘ir va qor yog‘ishi mumkinligi aytilmoqda.
Umuman olganda, O‘zbekiston bo‘ylab ob-havo turlicha bo‘lishi kutilmoqda. Tog‘li hududlarda sovuq havo sharoiti hukmron bo‘lsa, tekisliklarda iliq va quruq ob-havo davom etadi.

В горах Узбекистана холодно, на равнинах тепло
В предгорных и горных районах Узбекистана 11 декабря ожидаются дождь и снег. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает Узгидромет. В этих районах прогнозируется понижение температуры воздуха днем и ночью от -2° до -7°.
В то же время в равнинных районах республики сохранится теплая погода. В Ташкенте ожидается переменная облачность, осадков не предвидится.
Днем в столице температура воздуха может подняться от +12° до +14°. В Бухарской, Навоийской, Каракалпакстане и Хорезмской областях возможно усиление восточного ветра.
Скорость ветра может достигать 20-22 метров в секунду. В этих районах также возможно выпадение дождя и снега в отдельных местах.
В целом по Узбекистану ожидается разная погода. В горных районах будет преобладать холодная погода, а на равнинах сохранится теплая и сухая погода.