Toshkent shahrining jadal rivojlanayotgan Sergeli tumanida rahbariyat almashinuvi sodir bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Shahar hokimligi matbuot xizmatining xabariga ko‘ra, tumanga yangi hokim etib Davron Rahimjonovich Ismatov tayinlandi. Davron Ismatov bu lavozimga tayinlangunga qadar, 2024 yil fevral oyidan boshlab Markaziy bankning Toshkent shahar bosh boshqarmasini boshqargan.
U moliya sohasida katta tajribaga ega bo‘lib, davlat moliyasi, bank tizimi va iqtisodiy boshqaruv yo‘nalishlarida muhim vazifalarni bajarib kelgan. 1982 yilda Toshkent shahrida tug‘ilgan Davron Ismatov Toshkent moliya institutida oliy ma’lumot olgan.
Shuningdek, u O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat boshqaruv akademiyasida tahsil olgan. Mutaxassislarning fikricha, uning tajribasi tuman infratuzilmasini rivojlantirish, iqtisodiy faollikni oshirish va aholi uchun qulay sharoitlar yaratishda muhim ahamiyat kasb etadi.
Avvalroq, Sergeli tumaniga 2020 yildan beri Elbek Shukurov rahbarlik qilib kelgan edi. Uning yangi lavozimi hozircha oshkor qilinmagan, biroq yaqin kunlarda bu haqda batafsil ma’lumot berilishi kutilmoqda.

Новый хоким Сергелийского района: назначен Даврон Исматов
В стремительно развивающемся районе Сергели города Ташкента произошла смена руководства. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации пресс-службы городского хокимията, новым хокимом района назначен Даврон Рахимжонович Исматов. До назначения на эту должность, с февраля 2024 года, Даврон Исматов возглавлял Главное управление Центрального банка в городе Ташкенте.
Он обладает большим опытом в финансовой сфере, выполнял важные задачи в области государственного бюджета, банковской системы и экономического управления. Даврон Исматов, родившийся в 1982 году в Ташкенте, получил высшее образование в Ташкентском финансовом институте.
Кроме того, он обучался в Академии государственного управления при Президенте Республики Узбекистан. По мнению специалистов, его опыт имеет важное значение для развития инфраструктуры района, повышения экономической активности и создания комфортных условий для населения.
Ранее с 2020 года руководителем Сергели был Элбек Шукуров. Его новая должность пока не раскрывается, но в ближайшие дни ожидается подробная информация об этом.