Toshkentda 22-dekabr kuni iliq ob-havo bo‘ladi
O‘zgidromet xabariga ko‘ra, poytaxtda kunduzgi harorat +5 darajagacha ko‘tariladi. Osmon o‘zgaruvchan bulutli bo‘lib, yog‘ingarchilik kutilmaydi.
Bu esa kun davomida shahar aholisi va mehmonlari uchun harakatlanish va rejalarni amalga oshirish imkonini beradi. Shu bilan birga, ayrim joylarda tuman tushishi ehtimoli bor.
Kechasi esa havo sovib, harorat -3...-5 darajagacha tushishi mumkin. Shu sababli ertalab va kechki paytlarda haydovchilar va piyodalar ehtiyotkor bo‘lishlari lozim.
Respublikaning boshqa hududlarida ob-havo bir xil emas. Buxoro, Navoiy, Jizzax, Samarqand, Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida qor yog‘ishi va ayrim joylarda yog‘ingarchilik kuzatilishi kutilmoqda.
Bu hududlarda qishning haqiqiy sovuq havosi sezilishi mumkin. O‘zbekistonning boshqa mintaqalarida esa quruq ob-havo hukm suradi.
Kunduzgi harorat asosan 0 dan +7 darajagacha iliq bo‘ladi. Tog‘li hududlarda esa qor yog‘ishi ehtimoli bor.
Bu joylarda kunduzgi harorat -5 darajagacha, kechasi esa -13 darajagacha soviydi. Sinoptiklar tog‘li hududlarda qor ko‘chkilari xavfi mavjudligini ta’kidlamoqda.
Muzlagan yo‘llar sababli transport harakati qiyinlashishi mumkin. Shuning uchun ob-havo sharoitini hisobga olib harakat qilish xavfsizlik uchun muhimdir.

В Ташкенте 22 декабря будет теплая погода
22 декабря в городе Ташкент ожидается относительно теплая погода, характерная для зимнего сезона. Об этом сообщает Zamin.uz.
По данным Узгидромета, дневная температура в столице поднимется до +5 градусов. Небо будет переменной облачности, осадков не ожидается.
Это позволит жителям и гостям города в течение дня свободно передвигаться и реализовывать свои планы. Вместе с тем, в некоторых местах возможен туман.
Ночью воздух охладится, температура может опуститься до -3...-5 градусов. Поэтому водителям и пешеходам следует быть осторожными утром и вечером.
В других регионах республики погода будет отличаться. В Бухарской, Навоийской, Джизакской, Самаркандской, Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях ожидается снег и местами осадки.
В этих регионах можно почувствовать настоящие зимние морозы. В остальных частях Узбекистана сохранится сухая погода.
Дневная температура в основном будет колебаться от 0 до +7 градусов тепла. В горных районах возможен снег.
В этих местах дневная температура опустится до -5 градусов, а ночью до -13 градусов. Синоптики предупреждают о риске схода снежных лавин в горных районах.
Из-за обледенелых дорог движение транспорта может затрудниться. Поэтому важно учитывать погодные условия для обеспечения безопасности на дорогах.