Ertaga O‘zbekistonda havo o‘zgaruvchan bo‘ladi
O‘zgidromet xizmati bergan ma’lumotlarga ko‘ra, ertaga O‘zbekiston hududida havo o‘zgaruvchan bo‘lishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ayrim hududlarda tuman tushishi va yo‘llarda sirpanchiq holat yuzaga kelishi mumkin. Shu bilan birga, ba’zi viloyatlarda harorat biroz ko‘tarilishi prognoz qilinmoqda.
**Toshkent shahri** Poytaxtda havo bulutli bo‘ladi. Kechasi harorat −4°, kunduzi esa +1° atrofida bo‘ladi.
Ertalab va kechqurun yo‘llarda namlik sababli ehtiyotkorlik zarur. **Qoraqalpog‘iston Respublikasi** Qoraqalpog‘istonda bulutli ob-havo saqlanadi.
Kechasi −5°, kunduzi +1° bo‘lishi kutilmoqda. **Xorazm viloyati** Urganchda havo nisbatan ochiqroq bo‘ladi.
Kechasi harorat −3°, kunduzi esa +3° atrofida bo‘ladi. **Buxoro va Navoiy viloyatlari** Buxoroda havo ochiq bo‘ladi.
Kechasi −1°, kunduzi +6°. Navoiy viloyatida ham osmon asosan ochiq bo‘lib, kechasi harorat −3°, kunduzi esa +5° bo‘lishi kutilmoqda.
**Toshkent, Sirdaryo, Jizzax va Samarqand viloyatlari** Samarqandda havo ochiq bo‘lib, kechasi −6°, kunduzi +1° bo‘ladi. Jizzaxda esa sovuqroq: kechasi −7°, kunduzi 0° atrofida.
**Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlari** Qarshida havo ochiq bo‘lib, kechasi −2°, kunduzi +6° bo‘ladi. Termizda esa bulutli ob-havo kuzatiladi.
Harorat kechasi +2°, kunduzi +10° bo‘lishi kutilmoqda. **Andijon, Namangan va Farg‘ona vodiysi** Andijonda qor aralash yomg‘ir yog‘ishi mumkin.
Kechasi harorat 0°, kunduzi +4° bo‘ladi. Vodiyda ertalab tuman tushishi ehtimoli bor, shu sababli haydovchilarga sekin harakatlanish tavsiya etiladi.
**Tog‘li hududlar** Chimyonda havo sovuq bo‘ladi. Harorat −6°dan −1° oralig‘ida bo‘lishi kutilmoqda.

Завтра в Узбекистане погода будет переменчивой
По данным службы Узгидромет, завтра на территории Узбекистана ожидается переменная погода. Об этом сообщает Zamin.uz.
В некоторых районах возможен туман и скользкие участки на дорогах. Кроме того, в некоторых областях прогнозируется небольшое повышение температуры.
**Город Ташкент** В столице будет облачно. Ночью температура около −4°, днем около +1°.
Утром и вечером на дорогах из-за влажности требуется осторожность. **Республика Каракалпакстан** В Каракалпакстане сохранится облачная погода.
Ночью ожидается −5°, днем +1°. **Хорезмская область** В Ургенче погода будет относительно ясной.
Ночью температура около −3°, днем около +3°. **Бухарская и Навоийская области** В Бухаре будет ясно.
Ночью −1°, днем +6°. В Навоийской области также преимущественно ясно, ночью температура около −3°, днем около +5°.
**Ташкентская, Сырдарьинская, Джизакская и Самаркандская области** В Самарканде будет ясно, ночью −6°, днем +1°. В Джизаке холоднее: ночью −7°, днем около 0°.
**Кашкадарьинская и Сурхандарьинская области** В Карши будет ясно, ночью −2°, днем +6°. В Терме наблюдается облачная погода.
Температура ночью +2°, днем +10°. **Андижан, Наманган и Ферганская долина** В Андижане возможен дождь с мокрым снегом.
Ночью температура 0°, днем +4°. В долине утром возможен туман, поэтому водителям рекомендуется двигаться медленно.