O‘zbekiston Respublikasi Gidrometeorologiya xizmati ertangi kun uchun ob-havo prognozini e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Prognozga ko‘ra, mamlakat hududlarida ob-havo o‘zgaruvchan bo‘lib, ayrim joylarda tuman tushishi va yomg‘ir yog‘ishi kutilmoqda. Toshkent shahrida kun davomida havo qulay va yog‘ingarchiliksiz bo‘ladi.
Kechasi hamda erta tong soatlarida ko‘rinmaslik qiladigan tuman shakllanishi mumkin. Shamol sharqdan o‘rta kuchda, sekundiga uchdan sakkiz metrgacha tezlikda esadi.
Havo harorati kechasi bir dan olti, kunduzgi paytda esa o‘n uchdan o‘n sakkiz daraja iliq bo‘lishi bashorat qilinmoqda. Qoraqalpog‘iston va Xorazm viloyatlarida ham havo asosan qulay, yog‘ingarchilik kuzatilmaydi.
Biroq ayrim hududlarda tuman tushishi ehtimoli saqlanib qolmoqda. Shamol sharqdan yettidan o‘n ikkiga, ba’zi joylarda esa o‘n uchdan o‘n sakkiz metrgacha tezlikda esashi mumkin.
Bu hududlarda harorat kechasi ikki dan yetti daraja sovuq, kunduzda esa yettidan o‘n ikki daraja iliq bo‘ladi. Buxoro va Navoiy viloyatlarida ham havo o‘zgaruvchan bo‘lib, yog‘ingarchilik kutilmaydi.
Kechasi va tongda tuman shakllanishi mumkinligini esda tutish lozim. Shamol sharqdan yettidan o‘n ikkiga, ba’zi joylarda esa o‘n uchdan o‘n sakkiz metrgacha tezlikda esadi.
Harorat kechasi uchdan sakkiz, kunduzgi payt esa o‘n beshdan yigirma daraja iliq bo‘lishi prognoz qilinmoqda. Toshkent, Sirdaryo, Jizzax va Samarqand viloyatlarida ham havo asosan qulay bo‘lib, yog‘ingarchilik kutilmaydi.
Ayrim hududlarda tuman tushishi mumkinligi ehtimoldan xoli emas. Shamol sharqdan yettidan o‘n ikki metrgacha tezlikda esadi.
Harorat kechasi uchdan sakkiz, kunduzgi payt esa o‘n beshdan yigirma daraja iliq bo‘ladi. Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida havo o‘zgaruvchan bo‘ladi.
Ayrim joylarga yomg‘ir yog‘ishi, ba’zi hududlarda esa tuman tushishi mumkin. Shamol sharqdan yettidan o‘n ikki metrgacha tezlikda esadi.
Harorat kechasi beshdan o‘n, kunduzgi payt esa o‘n beshdan yigirma daraja iliq bo‘lishi kutilmoqda. Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida havo qulay bo‘lib, yog‘ingarchilik kuzatilmaydi.
Ayrim hududlarda tuman bo‘lishi mumkinligini hisobga oling. Shamol sharqdan beshdan o‘n metrgacha tezlikda esadi.
Harorat kechasi ikkidan yetti, kunduzgi payt esa o‘n beshdan yigirma daraja iliq bo‘ladi. Respublikaning tog‘li va tog‘di hududlarida havo o‘zgaruvchan bo‘ladi.
Ayrim joylarda yomg‘ir yog‘ishi, qor yog‘ishi va tuman tushishi mumkin. Shamol sharqdan yettidan o‘n ikki metrgacha tezlikda esadi.
Harorat kechasi uchdan ikki daraja sovuq, kunduzgi payt esa beshdan o‘n daraja iliq bo‘ladi. Shu bilan birga, ertaga mamlakatning ko‘p qismida havo issiq va qulay bo‘ladi, lekin ayrim hududlarda tuman va yog‘ingarchilik kuzatilishi mumkinligiga e’tibor qaratish tavsiya etiladi.

Гидрометеорологическая служба Республики Узбекистан объявила прогноз погоды на завтрашний день. Об этом сообщает Zamin.uz.
Согласно прогнозу, погода в регионах страны будет изменчивой, местами ожидается туман и дожди. В городе Ташкент в течение дня погода будет комфортной, без осадков.
Ночью и в ранние утренние часы возможно образование тумана, снижающего видимость. Ветер будет дуть с востока средней силы со скоростью от трех до восьми метров в секунду.
Ожидается, что температура воздуха ночью составит от одного до шести градусов тепла, а днем — от тринадцати до восемнадцати градусов. В Каракалпакстане и Хорезмской области погода также будет преимущественно комфортной, осадки не прогнозируются.
Однако в некоторых районах сохраняется вероятность тумана. Ветер будет дуть с востока со скоростью от семи до двенадцати, а местами — от тринадцати до восемнадцати метров в секунду.
В этих регионах температура ночью составит от двух до семи градусов мороза, а днем — от семи до двенадцати градусов тепла. В Бухарской и Навоийской областях погода также будет изменчивой, осадки не ожидаются.
Следует учитывать возможность образования тумана ночью и утром. Ветер будет дуть с востока со скоростью от семи до двенадцати, а местами — от тринадцати до восемнадцати метров в секунду.
Прогнозируется, что температура ночью составит от трех до восьми градусов тепла, а днем — от пятнадцати до двадцати градусов. В Ташкентской, Сырдарьинской, Джизакской и Самаркандской областях погода также будет преимущественно комфортной, осадки не ожидаются.
В некоторых районах не исключена вероятность тумана. Ветер будет дуть с востока со скоростью от семи до двенадцати метров в секунду.
Температура ночью составит от трех до восьми градусов тепла, а днем — от пятнадцати до двадцати градусов. В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях погода будет изменчивой.
Местами возможны дожди, а в некоторых районах — туман. Ветер будет дуть с востока со скоростью от семи до двенадцати метров в секунду.
Ожидается, что температура ночью составит от пяти до десяти градусов тепла, а днем — от пятнадцати до двадцати градусов. В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях погода будет комфортной, осадки не прогнозируются.
Учитывайте возможность тумана в некоторых районах. Ветер будет дуть с востока со скоростью от пяти до десяти метров в секунду.
Температура ночью составит от двух до семи градусов тепла, а днем — от пятнадцати до двадцати градусов. В горных и предгорных районах республики погода будет изменчивой.
Местами возможны дожди, снегопады и туман. Ветер будет дуть с востока со скоростью от семи до двенадцати метров в секунду.
Температура ночью составит от трех до двух градусов мороза, а днем — от пяти до десяти градусов тепла. При этом завтра в большей части страны погода будет теплой и комфортной, однако рекомендуется обращать внимание на возможность тумана и осадков в некоторых районах.