Piyoda yurganlarga pul to'laydigan platformada texnik ishlar olib borilmoqda
Ijtimoiy tarmoqlar foydalanuvchilari orasida kuniga o‘n ming qadam piyoda yurgan fuqarolarga pul mablag‘lari to‘lanishini ko‘zda tutuvchi maxsus platforma faoliyatida uzilishlar bo‘layotgani haqidagi xabarlar keng tarqaldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mazkur masalada jamoatchilik tomonidan bildirilgan e’tirozlar va savollarga aniqlik kiritish maqsadida Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi vazirligi rasmiy munosabat bildirdi. Vazirlik taqdim etgan ma’lumotlarga ko‘ra, ayni vaqtda ushbu elektron tizimda keng ko‘lamli texnik profilaktika ishlari olib borilmoqda.
Mutaxassislar guruhining asosiy vazifasi platforma faoliyatini yanada takomillashtirish, foydalanuvchilar uchun qulayliklarni oshirish hamda kuzatilgan texnik nosozliklarni butunlay bartaraf etishdan iborat ekani ma’lum qilindi. Mutasaddilarning ta’kidlashicha, barcha texnik jarayonlar yakuniga yetganidan so‘ng, tizimning qayta ishga tushishi va to‘lovlar tartibi bo‘yicha qo‘shimcha rasmiy axborot e’lon qilinadi.
Eslatib o‘tamiz, ushbu loyiha mamlakatimizda ekologik barqarorlikni ta’minlash va aholi o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini keng targ‘ib qilishga qaratilgan umummilliy tashabbusning bir qismidir. Mazkur tizim orqali fuqarolarni jismoniy faollikka undash va ularning salomatligini mustahkamlash maqsad qilingan.
Shuningdek, davlatimiz rahbarining tegishli qaroriga muvofiq, kelgusi yillarda piyoda yurish tashabbusini yanada kengaytirish va aholini rag‘batlantirish mexanizmlarini takomillashtirish ko‘zda tutilgan. Hozirda mutaxassislar tizimning xavfsiz va uzluksiz ishlashini ta’minlash uchun barcha choralarni ko‘rmoqda.

На платформе, где платят за ходьбу, ведутся технические работы.
Среди пользователей социальных сетей распространились новости о том, что в рамках деятельности специальной платформы, которая учитывает выплаты гражданам, проходящим по десять тысяч шагов в день, возникли сбои. Об этом сообщил Zamin.uz.
Для внесения ясности в возражения и вопросы, выраженные общественностью по данному вопросу, Министерство экологии, охраны окружающей среды и изменения климата официально выразило свою позицию. Согласно информации, предоставленной министерством, в настоящее время в этой электронной системе проводятся масштабные технические профилактические работы.
Как стало известно, основная задача рабочей группы специалистов заключается в дальнейшем совершенствовании работы платформы, повышении удобства для пользователей и полном устранении выявленных технических неполадок. Как подчеркивают специалисты, после завершения всех технических процессов будет объявлено дополнительное официальное сообщение о возобновлении работы системы и порядке выплат.
Напоминаем, что данный проект является частью nationwide инициативы, направленной на обеспечение экологической устойчивости в нашей стране и широкое поощрение здорового образа жизни среди населения. С помощью данной системы граждане вовлекаются в физическую активность с целью укрепления их здоровья.
Кроме того, в соответствии с соответствующим решением руководства нашей страны, в ближайшие годы планируется дальнейшее расширение и совершенствование механизмов поощрения пешеходной активности и мотивации населения. В настоящее время специалисты принимают все меры для обеспечения безопасной и бесперебойной работы системы.