2025 yil test natijalari e’lon qilindi
2025 yil 14 iyul kuni oliy va professional ta’lim muassasalariga o‘qishga kirish bo‘yicha test sinovi natijalari e’lon qilindi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Bilim va malakalarni baholash agentligi ma’lum qildi. Test sinovida ishtirok etgan abituriyentlar o‘z natijalarini to‘rt xil usulda bilishlari mumkin.
Birinchidan, my.uzbmb.uz saytidagi «Natijani olish» bo‘limiga pasport seriyasi va raqami hamda shaxsiy identifikatsiya raqamini kiritish orqali natijani ko‘rish mumkin. Ikkinchidan, mandat.uzbmb.uz sayti orqali abituriyent qayd varaqasi yoki ruxsatnomasida ko‘rsatilgan ID raqamini kiritish orqali natijani bilish mumkin.
Uchinchidan, Bilim va malakalarni baholash agentligining telegram botlariga abituriyent ID raqamini yuborib natijani olish mumkin. Telegram botlar quyidagilardir: @bmba_natija_bot, @bmba_natija_1bot va @bmba_natija_2bot.
To‘rtinchidan, SMS orqali natijani bilish imkoni mavjud. Abituriyentlar o‘z ID raqamini 5100 raqamiga yuborish orqali test natijalarini telefoniga olishi mumkin.
Ushbu xizmat pullik hisoblanadi va natija SMS xabarnoma shaklida taqdim etiladi. Shu tariqa, test natijalarini bilish uchun turli qulay va ishonchli usullar taqdim etilgan.

Результаты тестов 2025 года объявлены
14 июля 2025 года были объявлены результаты тестирования для поступления в высшие и профессиональные учебные заведения. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщило Агентство по оценке знаний и квалификаций. Учащиеся, участвовавшие в тестировании, могут узнать свои результаты четырьмя способами.
Во-первых, можно узнать результат, введя серию и номер паспорта, а также личный идентификационный номер в разделе «Получить результат» на сайте my.uzbmb.uz. Во-вторых, через сайт mandat.uzbmb.uz абитуриент может узнать результат, введя ID номер, указанный в его регистрационном листе или разрешении.
В-третьих, абитуриенты могут отправить свой ID номер в телеграм-боты Агентства по оценке знаний и квалификаций, чтобы получить результат. Телеграм-боты следующие: @bmba_natija_bot, @bmba_natija_1bot и @bmba_natija_2bot.
В-четвертых, есть возможность узнать результат через SMS. Абитуриенты могут получить результаты тестов на свой телефон, отправив свой ID номер на номер 5100.
Эта услуга является платной, и результат предоставляется в виде SMS-уведомления. Таким образом, предложены различные удобные и надежные способы для получения результатов тестирования.