Langovich: Jerson darajasi boshqacha emas
«Rostov» jamoasi himoyachisi Andrey Langovich Rossiya Premyer Ligasi birinchi tur doirasida bo‘lib o‘tgan «Zenit» va «Rostov» o‘yinida yangi futbolchi Jersonning debyut o‘yini haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv Sankt-Peterburg jamoasi foydasiga 2:1 hisobida yakunlandi. Jerson o‘yinga ikkinchi bo‘limda qo‘shildi.
Langovichning ta’kidlashicha, yangi futbolchining darajasi sezilarli darajada yuqori emasligini payqadi. U aytishicha, Jerson hali «Zenit» jamoasiga moslashmoqda va bu jarayon davom etmoqda.
Shuningdek, Langovich Rossiya Premyer Ligasi darajasida faqat bitta o‘yinchini ajratib ko‘rsatish noto‘g‘ri ekanini ta’kidladi. Ma’lumotlarga ko‘ra, Jerson yozda «Flamengo» jamoasidan «Zenit»ga o‘tdi, ilgari esa «Roma» va «Marsel» jamoalarida o‘ynagan.
Braziliya terma jamoasi safida esa 14 ta o‘yin o‘tkazib, bir gol urgan. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, uning transfer qiymati taxminan 25 million yevroni tashkil etgan.

Langovich: Уровень Джерсона не отличается
Защитник команды «Ростов» Андрей Лангевич высказал свои мысли о дебютной игре нового футболиста Джерсона в матче «Зенит» и «Ростов», который прошел в рамках первого тура Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась со счетом 2:1 в пользу петербургской команды. Джерсон вышел на поле во втором тайме.
По словам Лангевича, он заметил, что уровень нового футболиста не значительно выше. Он отметил, что Джерсон все еще адаптируется к команде «Зенит», и этот процесс продолжается.
Также Лангевич подчеркнул, что выделять только одного игрока на уровне Российской Премьер-Лиги неправильно. Согласно информации, Джерсон летом перешел из команды «Фламенго» в «Зенит», ранее он играл в командах «Рома» и «Марсель».
В составе сборной Бразилии он провел 14 матчей и забил один гол. По данным Transfermarkt, его трансферная стоимость составляет примерно 25 миллионов евро.