Manchester Yunayted Fermin Lopes uchun 70 million yevro taklif qilmoqda
Manchester Yunayted klubi Barselona jamoasining futbolchisi Fermin Lopesni o‘z safiga qo‘shib olishni rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ishonchli manbalarga asoslanib, xorijiy ommaviy axborot vositalari xabar bermoqda. Angliyaning mashhur klubi rahbariyati hozirda Fermin Lopes bo‘yicha rasmiy taklif tayyorlamoqda.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Manchester Yunayted 22 yoshli Fermin Lopes uchun taxminan 70 million yevro miqdorida mablag‘ to‘lashga tayyor. Klub mutasaddilari yosh futbolchining salohiyatini yuqori baholamoqda va uni jamoaning asosiy tarkibidan ko‘ra oladigan futbolchi sifatida ko‘rmoqda.
Manchester Yunayted rahbariyati Fermin Lopesni o‘z sport loyihasiga jalb etish orqali uni klubga kelishga ishontirish mumkin, deb hisoblamoqda. Shu bilan birga, avvalroq matbuotda Barselona bosh murabbiyi Xans Diter Flik Fermin Lopesni jamoada saqlab qolishni istayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi.
Flik Lopesning klub uchun muhim o‘rin tutishini ta’kidlagan va futbolchining Barselonada faoliyatini davom ettirishini xohlayotganini bildirgan. Hozirda tomonlar o‘rtasida muzokaralar davom etmoqda.

Манчестер Юнайтед предлагает 70 миллионов евро за Фермина Лопеса
Клуб Manchester Юнайтед планирует подписать футболиста Фермина Лопеса из команды Барселона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщают зарубежные СМИ, ссылаясь на надежные источники. Руководство известного английского клуба в настоящее время готовит официальное предложение по Фермин Лопесу.
Согласно информации, Manchester Юнайтед готов заплатить около 70 миллионов евро за 22-летнего Фермина Лопеса. Представители клуба высоко оценивают потенциал молодого футболиста и рассматривают его как игрока, который может стать частью основного состава команды.
Руководство Manchester Юнайтед считает, что сможет убедить Фермина Лопеса присоединиться к клубу, вовлекая его в свой спортивный проект. В то же время ранее в прессе появлялись сообщения о том, что главный тренер Барселоны Ханс Дитер Флик хочет сохранить Фермина Лопеса в команде.
Флик подчеркивал важность Лопеса для клуба и выражал желание, чтобы футболист продолжал свою карьеру в Барселоне. В настоящее время продолжаются переговоры между сторонами.