Gap shundaki, ter Shtegen klub tomonidan taqdim etilgan uzoq muddatli jarohat haqida tibbiy hujjatni imzolashdan bosh tortdi. Agar u ushbu hujjatni imzolaganida, klub boshqa futbolchini ro‘yxatdan o‘tkazish uchun uning maoshining bir qismini ishlatish imkoniyatiga ega bo‘lardi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, ushbu vaziyat tufayli ter Shtegen yaqin soatlarda Barselona sardori maqomidan mahrum bo‘lishi mumkin. Avvalroq bu borada yakuniy qarorni jamoa bosh murabbiyi Xans-Diter Flik qabul qilishi aytilgan edi.
Biroq, jurnalist Aleks Pintanelning xabariga ko‘ra, klub rahbariyati bu masalani o‘z nazoratiga olgan va qarorni o‘zi qabul qilmoqchi. Prezident Joan Laporta aynan ter Shtegenning hujjatni imzolashdan bosh tortgani sababli unga nisbatan norozilik bildirgan.
Hozirgi vaziyatda 33 yoshli futbolchining Barselona sardori sifatidagi o‘rnini saqlab qolish imkoniyati juda past baholanmoqda. Klubda yuzaga kelgan bu holat futbolchining kelajagiga ham ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Лапорта недоволен действиями тер Штегена, капитанство под угрозой
Президент футбольного клуба Барселона Жоан Лапорта сообщил, что он серьезно недоволен действиями вратаря Марка-Андре тер Штегена. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Дело в том, что тер Штеген отказался подписывать медицинский документ о долгосрочной травме, предоставленный клубом. Если бы он подписал этот документ, клуб мог бы использовать часть его зарплаты для регистрации другого футболиста.
По данным, из-за этой ситуации тер Штеген может лишиться капитанства в Барселоне в ближайшие часы. Ранее сообщалось, что окончательное решение по этому вопросу примет главный тренер команды Ханс-Дитер Флик.
Однако, по информации журналиста Алека Пинтанела, руководство клуба взяло этот вопрос под контроль и хочет принять решение самостоятельно. Президент Жоан Лапорта выразил недовольство именно из-за того, что тер Штеген отказался подписывать документ.
В текущей ситуации шансы 33-летнего футболиста сохранить свое место капитана Барселоны оцениваются как очень низкие. Сложившаяся в клубе ситуация также может повлиять на будущее футболиста.