Amorim: Onana Arsenalga qarshi o‘ynashi mumkin
Manchester Yunayted jamoasining bosh murabbiyi Ruben Amorim darvozabon Andre Onanning holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kamerunlik futbolchi jarohati sababli barcha mavsumoldi o‘yinlarda maydonga tusha olmadi, biroq chempionat boshlanishiga qadar sog‘ayib yetdi. 29 yoshli darvozabon birinchi tur doirasidagi Arsenalga qarshi yakshanba kuni o‘tkaziladigan o‘yinda maydonga tushishi kutilmoqda.
Agar murabbiy uni Altay Bayindirudan ustun qo‘ysa, Onana jamoaga yordam beradi. Amorim matbuot anjumanida: “Onana maydonga tushadimi?
Boshqa pozitsiyalardagi futbolchilar kabi har bir o‘yinchi asosiy tarkib uchun kurashadi. Shuning uchun kim birinchi raqamli tanlov ekanini aytolmayman.
Andre o‘ynashga tayyor, yakshanba kuni hammasi ma’lum bo‘ladi”, dedi. O‘yin Moskva vaqti bilan soat 18:30 da boshlanadi.

Amorim: Онана может сыграть против Арсенала
Главный тренер команды Манчестер Юнайтед Рубен Аморим высказался о состоянии вратаря Андре Онаны. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Камерунский футболист из-за травмы не мог выйти на поле во всех предсезонных матчах, однако к началу чемпионата восстановился. Ожидается, что 29-летний вратарь выйдет на поле в воскресном матче первого тура против Арсенала.
Если тренер предпочтет его Альтаю Байындыру, Онана поможет команде. На пресс-конференции Аморим сказал: «Онана выйдет на поле?
Как и игроки на других позициях, каждый футболист борется за место в основном составе. Поэтому я не могу сказать, кто является первым выбором.
Андре готов играть, в воскресенье все станет ясно», — сказал он. Матч начнется в 18:30 по московскому времени.