Mor: Spartak Stankovich boshchiligida rivojlanadi
Moskva “Spartak”ining sobiq himoyachisi va hozirda futbol bo‘yicha ekspert bo‘lgan Eduard Mor serbiyalik murabbiy Deyan Stankovich boshchiligidagi “qizil-oq” jamoasining kelajagi haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, hozirda jamoada o‘zgarishlar qilish uchun vaqt emas. Kamida oktyabr oyigacha bo‘lgan tanaffusgacha natijalarni kuzatish lozim.
Morning ta’kidlashicha, “Spartak” hali o‘z imkoniyatlarini ko‘rsatishi mumkin va Stankovich boshchiligida jamoa yanada rivojlanadi. Hozirda serbiyalik murabbiy bilan tuzilgan amaldagi shartnoma 2027 yil yozigacha amal qiladi.
Rossiya chempionatining beshinchi turida “Spartak” o‘z maydonida Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasi bilan 2:2 hisobida durang o‘ynadi. Ushbu o‘yindan so‘ng, Moskva jamoasi Rossiya Premer-ligasining turnir jadvalida 12-o‘rinni egallab turibdi.
Jamoa oldida hali ko‘plab imkoniyatlar mavjud bo‘lib, murabbiy va futbolchilar o‘z ustida ishlashda davom etmoqda.

Фиолетовый: развивается под руководством Спартака Станковича
Бывший защитник московского «Спартака» и ныне футбольный эксперт Эдуард Мор высказал своё мнение о будущем «красно-белых» под руководством сербского тренера Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, сейчас не время для изменений в команде. Необходимо наблюдать за результатами как минимум до перерыва в октябре.
Мор отметил, что «Спартак» ещё может показать свои возможности, и команда будет развиваться под руководством Станковича. Действующий контракт с сербским тренером рассчитан до лета 2027 года.
В пятом туре чемпионата России «Спартак» сыграл вничью 2:2 на своём поле с петербургским «Зенитом». После этой игры московская команда занимает 12-е место в турнирной таблице Российской Премьер-лиги.