Eks-referi Torresning golini qonuniy deb bildi
Ispaniyaning sobiq hakami Pavel Fernandez "Barselona" va "Malyorka" o‘rtasidagi uchrashuvda Feran Torresning kiritgan goliga izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yin La Liga yangi mavsumining birinchi turida bo‘lib o‘tdi va "Barselona" 3:0 hisobida g‘alaba qozondi. Gol urilishidan biroz oldin, Lamin Yamal "Malyorka" futbolchisiga zarba berdi, natijada raqib vaqtincha maydondan chiqib ketdi.
Hakami o‘yinni to‘xtatmay, golni haqiqiy deb hisobladi. Fernandez o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasida, professional jamoa o‘yinni to‘xtatib qo‘yganiga hayron ekanligini yozdi va gol mutlaqo qonuniy ekanligini ta’kidladi.
Ushbu g‘alabadan so‘ng "Barselona" jamoasi chempionat jadvalida yetakchilikka chiqdi. Bu natija jamoaning yangi mavsumdagi kuchli o‘yinini namoyish etdi va muxlislar orasida katta qiziqish uyg‘otdi.

Бывший арбитр Торреса признал гол законным
Бывший судья из Испании Павел Фернандес прокомментировал гол Ферана Торреса в матче между «Барселоной» и «Мальоркой». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Этот матч прошёл в первом туре нового сезона Ла Лиги, и «Барселона» одержала победу со счётом 3:0. Незадолго до гола Ламин Ямал нанес удар игроку «Мальорки», в результате чего соперник временно покинул поле.
Судья не останавливал игру и признал гол законным. Фернандес на своей странице в социальных сетях выразил удивление тем, что профессиональная команда остановила игру, и подчеркнул, что гол был абсолютно законным.
После этой победы команда «Барселона» вышла в лидеры турнирной таблицы чемпионата. Этот результат продемонстрировал сильную игру команды в новом сезоне и вызвал большой интерес среди болельщиков.