Seku Koita «Dinamo»ga qarshi o‘yinda maydonga tushmaydi
Mamadu Koita, CSKA jamoasi hujumchisi Seku Koitaning ukasi va agenti, futbolchining «Dinamo» jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tadigan navbatdagi o‘yinda ishtirok eta olmasligi sababini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Seku Koita maydonga mayda jarohat tufayli chiqa olmaydi. Mamadu Koita bu haqda «Sport-Express» nashriga bergan intervyusida aytib o‘tgan.
Joriy mavsumda 25 yoshli futbolchi barcha musobaqalarda yetti o‘yinda maydonga tushib, bitta samarali uzatma amalga oshirgan. Rossiya chempionatining beshinchi turida «Dinamo» va CSKA jamoalari 17 avgust kuni to‘qnash keladi.
O‘yinning boshlanish vaqti Moskva soati bilan 18:00 da belgilangan. Ushbu voqea bo‘yicha matnli onlayn translyatsiyani LiveResult portali taqdim etadi.

Секу Коита не выйдет на поле в матче против «Динамо»
Мамаду Коита, брат и агент нападающего ЦСКА Секу Коиты, сообщил причину, по которой футболист не сможет принять участие в следующем матче против команды «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Секу Коита не сможет выйти на поле из-за небольшой травмы. Мамаду Коита рассказал об этом в интервью изданию «Спорт-Экспресс».
В этом сезоне 25-летний футболист сыграл в семи матчах во всех соревнованиях и сделал одну результативную передачу. В пятом туре чемпионата России команды «Динамо» и ЦСКА встретятся 17 августа.
Начало матча запланировано на 18:00 по московскому времени. Текстовую онлайн-трансляцию этого события предоставляет портал LiveResult.