Spertsyan Rossiya Premer-ligasida rekord o‘rnatdi
Krasnodar jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Eduard Spertsyan Rossiya Premer-ligasida jarima zarbasidan gol urish bo‘yicha rekordni takrorladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
25 yoshli futbolchi Rossiya chempionatining beshinchi turida Sochi jamoasiga qarshi o‘yinda jarima zarbasidan gol urdi. Ushbu gol Spertsyan uchun o‘sha o‘yindagi ikkinchi gol bo‘ldi.
Opta Sports ma’lumotlariga ko‘ra, bu uning Rossiya Premer-ligasidagi faoliyati davomida jarima zarbasidan urgan yettinchi goli hisoblanadi. Shu ko‘rsatkich bo‘yicha u sobiq Zenit hujumchisi Halk bilan tenglashdi.
2009 yildan boshlab yuritilayotgan statistika ma’lumotlariga ko‘ra, mamlakat chempionatida hech kim jarima zarbasidan yettidan ortiq gol urmagan. Krasnodar va Sochi o‘rtasidagi uchrashuvdagi barcha voqealarni LiveResult portali orqali matnli translyatsiyada kuzatish mumkin.

Сперцян установил рекорд в Российской Премьер-лиге
Полузащитник атакующей линии команды Краснодар Эдуард Сперцян повторил рекорд по забитым голам с пенальти в Российской Премьер-лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
25-летний футболист забил гол с пенальти в пятом туре чемпионата России в матче против команды Сочи. Этот гол стал для Сперцяна вторым в том матче.
По данным Opta Sports, это его седьмой гол с пенальти за всю карьеру в Российской Премьер-лиге. По этому показателю он сравнялся с бывшим нападающим Зенита Халком.
Согласно статистике, ведённой с 2009 года, никто в чемпионате страны не забивал больше семи голов с пенальти. Все события матча Краснодар — Сочи можно отслеживать в текстовой трансляции на портале LiveResult.