Fernandesh Kunya va Mbyuomoning o‘yinini yuqori baholadi
Manchester Yunayted jamoasi kapitanı Brunо Fernandesh Premyer liga birinchi turida Arsenalga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda Mateus Kunya va Brayan Mbyuomoning ishtiroki haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, qimmatbaho yangi futbolchilar qizil iblislarni mag‘lubiyatdan saqlay olmadi. Jamoa raqibga 0:1 hisobida yutqazdi.
Fernandeshning so‘zlariga ko‘ra, Kunya va Mbyuomo ko‘plab imkoniyatlar yaratib, to‘g‘ri pozitsiyalarda harakat qildi. Ular raqib jamoa uchun xavf tug‘dirishi mumkinligini yaxshi biladi va jamoaga katta foyda keltirishi ehtimoli bor.
Kapitan dastlabki taassurotlar ijobiy ekanini ta’kidladi va kelajakda ular yanada yaxshi o‘ynashiga ishonch bildirdi. Mateus Kunya Wolverhempton jamoasidan, Brayan Mbyuomo esa Brentforddan sotib olingan.
Ikkala futbolchining transfer qiymati taxminan 75 million yevroga teng. Bu transferlar jamoaning kuchayishiga xizmat qiladi va kelajakda muvaffaqiyatlarga erishishga yordam beradi.

Фернандеш Кунья и Мбьюомо высоко оценили игру
Капитан команды Манчестер Юнайтед Бруно Фернандеш высказался об участии Матеуса Куньи и Брайана Мбоюмо в матче первого тура Премьер-лиги против Арсенала. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, дорогие новые игроки не смогли спасти «красных дьяволов» от поражения. Команда уступила сопернику со счётом 0:1.
По словам Фернандеша, Кунья и Мбоюмо создали много возможностей и действовали в правильных позициях. Они хорошо понимают, что могут представлять опасность для соперника, и вероятно принесут большую пользу команде.
Капитан отметил, что первые впечатления положительные и выразил уверенность, что в будущем они будут играть ещё лучше. Матеус Кунья был приобретён у команды Вулверхэмптон, а Брайан Мбоюмо — у Брентфорда.
Стоимость трансферов обоих футболистов составляет примерно 75 миллионов евро. Эти трансферы способствуют усилению команды и помогут добиться успехов в будущем.