Pulishich: Milan Italiya Kubogida g‘alaba bilan boshlandi
Italiya "Milan" jamoasi Italiya Kubogi birinchi bosqichidan g‘alaba bilan boshlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ular "Bari" jamoasini 2:0 hisobida mag‘lub etdi. Gollardan birini amerikalik yarim himoyachi Kristian Pulishich kiritdi.
O‘yindan so‘ng u mavsumning birinchi o‘yini haqidagi fikrlarini bildirdi. Kristian Pulishichning so‘zlariga ko‘ra, bu jamoa uchun yaxshi boshlanish bo‘ldi.
Ular ko‘proq gol urish imkoniga ega bo‘lgan, ammo eng muhimi g‘alaba qozonishdir. Hozircha chempionlikni qo‘lga kiritish haqida gapirish uchun erta, chunki jamoa har bir o‘yinni alohida ko‘rib, mehnat qilishi lozim.
Shuningdek, eslatib o‘tish joizki, "Milan" Italiya chempionatida yigirma marta g‘olib chiqqan va oxirgi marta bu yutuqqa uch yil avval, ya’ni 2022 yilda erishgan. Jamoa bundan keyingi o‘yinlarda ham yaxshi natijalar ko‘rsatishga intilmoqda va har bir o‘yinda yaxshilanish ustida ishlamoqda.

Pulishich: Милан начал с победы в Кубке Италии
Итальянский клуб "Милан" начал первый этап Кубка Италии с победы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Они обыграли команду "Бари" со счётом 2:0. Один из голов забил американский полузащитник Кристиан Пулишич.
После матча он поделился своими мыслями о первой игре сезона. По словам Кристиана Пулишича, это был хороший старт для команды.
Они имели больше возможностей забить голы, но главное — одержать победу. Пока рано говорить о завоевании чемпионства, так как команда должна рассматривать каждую игру отдельно и усердно работать.
Также стоит отметить, что "Милан" выигрывал чемпионат Италии двадцать раз, и последний раз это достижение было три года назад, в 2022 году. Команда стремится показывать хорошие результаты и улучшаться в каждой следующей игре.