Idovu: Lokomotiv chempionlik uchun kuch yetmasligi mumkin
Sobiq Moskva “Lokomotiv” futbolchisi Brayn Idovu joriy mavsumda Rossiya Premyer ligasida Mikhail Galaktionov boshchiligidagi jamoaning chempionlik imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, “Lokomotiv” yaxshi o‘ynamoqda, biroq chempionlik uchun yetarli kuch zaxirasi bo‘lmasligi mumkin. Idovu so‘zlarini Metaratings.ru sayti keltirgan.
Rossiya chempionatining beshinchi turida “Lokomotiv” mehmon maydonda Kaliningradning “Baltika” jamoasi bilan bellashdi. Uchrashuv 1:1 hisobida durang bilan yakunlandi.
Hozirda “Lokomotiv” 13 ochko bilan Premyer liga jadvalida birinchi o‘rinda bormoqda va ikkinchi o‘rindagi “Krasnodar”dan bir ochko ustunlikka ega. Jamoaning chempionlik yo‘lida hali ko‘p ish qilish kerakligi ta’kidlanmoqda.
Shuningdek, mavsum davomida kuch va chidamlilik muhim omil bo‘lib qolmoqda. Futbolchilar va murabbiylar jamoaning muvaffaqiyati uchun ko‘proq harakat qilishlari zarur.

Idovu: Локомотив может не хватить сил для чемпионства
Бывший футболист московского «Локомотива» Брайан Идову высказался о шансах команды под руководством Михаила Галактионова на чемпионство в текущем сезоне Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, «Локомотив» играет хорошо, но может не хватить достаточного запаса сил для чемпионства. Слова Идову приводит сайт Metaratings.ru.
В пятом туре чемпионата России «Локомотив» сыграл в гостях с калининградской «Балтикой». Встреча завершилась вничью со счётом 1:1.
В настоящее время «Локомотив» с 13 очками занимает первое место в таблице Премьер-лиги, опережая идущий на втором месте «Краснодар» на одно очко. Отмечается, что команде предстоит ещё много работы на пути к чемпионству.
Кроме того, в течение сезона важным фактором остаются сила и выносливость. Игрокам и тренерам необходимо прилагать больше усилий для успеха команды.