Zavarzin: CSKA harakat va ruh bilan g‘alaba qozondi
Futbol funksioneri Yuri Zavarzin poytaxt derbisida CSKA jamoasi “Dinamo”dan kuchliroq bo‘lishining sabablarini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
17 avgust kuni bo‘lib o‘tgan o‘yinda “armeylar” 3:1 hisobida aniq g‘alabaga erishdi. Zavarzinning ta’kidlashicha, birinchi navbatda, CSKA futbolchilari maydonda ko‘proq harakat qilishdi va o‘zlarini to‘liq berishdi.
Ikkinchidan, barcha o‘yinchilarning ko‘zlarida g‘alaba qozonish istagi yaqqol ko‘zga tashlandi. Bu xususiyat so‘nggi yillarda jamoada shakllangan.
Kislyak va boshqa futbolchilar ham g‘alaba ruhi bilan zaryadlangan, bu esa natijaga ijobiy ta’sir ko‘rsatmoqda. Mutaxassisning fikricha, “qizil-ko‘k” jamoaning joriy mavsumda chempionlik uchun yaxshi imkoniyatlari mavjud.
Hozirgi kunga kelib, beshta o‘yin o‘tkazgan CSKA Rossiya Premyer Ligasi jadvalida 11 ochko bilan uchinchi o‘rinda bormoqda. Shunday qilib, jamoa mavsum davomida yuqori natijalarni ko‘rsatishda davom etishi kutilmoqda.

Заварзин: ЦСКА победил благодаря действию и духу
Футбольный функционер Юрий Заварзин рассказал о причинах, по которым команда ЦСКА оказалась сильнее «Динамо» в столичном дерби. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче, состоявшемся 17 августа, «армейцы» одержали уверенную победу со счётом 3:1. По словам Заварзина, в первую очередь футболисты ЦСКА больше двигались на поле и полностью отдавались игре.
Во-вторых, в глазах всех игроков была явно видна жажда победы. Эта черта сформировалась в команде за последние годы.
Кисляк и другие футболисты также были заряжены духом победы, что положительно сказалось на результате. По мнению специалиста, у «красно-синих» есть хорошие шансы на чемпионство в текущем сезоне.
На сегодняшний день ЦСКА, проведя пять матчей, занимает третье место в таблице Российской Премьер-Лиги с 11 очками. Таким образом, ожидается, что команда продолжит показывать высокие результаты в течение сезона.