Tashuev: Krasnodar eski uslubga qaytmoqda
Rossiyalik murabbiy Sergey Tashuev hozirgi mavsumda Rossiya Premer-ligasidagi «Krasnodar» jamoasining o‘yinini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, «buqalar» avvalgi yillardagi uslubini qaytarishga harakat qilmoqda. Jamoa o‘yini endi ancha pragmatik bo‘lib, ko‘proq hujumlar Korboba tomon yo‘naltirilmoqda hamda qanotlarda faol harakat qilinmoqda.
Shu bilan birga, Murad Musayev jamoaga nafis va chiroyli futbolni singdirishga intilmoqda, deya ta’kidlagan Tashuev. Joriy chempion dastlabki besh turda 12 ochko to‘pladi.
Hozirda «Krasnodar» musobaqa jadvalida ikkinchi o‘rinda turibdi va «Lokomotiv»dan faqat bitta ochko ortda qolmoqda. Keyingi o‘yin Rossiya Premer-ligasining doirasida «buqalar» safarda Samarada «Krylya Sovetov» jamoasiga qarshi o‘tkaziladi.
Uchrashuv 24 avgust kuni bo‘lib o‘tadi. Jamoaning hozirgi holati va o‘yini muxlislar uchun qiziqarli bo‘lishi kutilmoqda.

Ташуев: Краснодар возвращается к старому стилю
Российский тренер Сергей Ташуев оценил игру команды «Краснодар» в текущем сезоне Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, «быки» пытаются вернуть стиль предыдущих лет. Игра команды стала более прагматичной, атаки теперь больше направлены через Корбобу, а на флангах ведётся активная игра.
При этом Ташуев отметил, что Мурат Мусаев стремится привить команде изящный и красивый футбол. Действующий чемпион набрал 12 очков в первых пяти турах.
В настоящее время «Краснодар» занимает второе место в турнирной таблице, отставая от «Локомотива» всего на одно очко. Следующий матч «быки» проведут в гостях в Самаре против команды «Крылья Советов» в рамках Российской Премьер-лиги.
Встреча состоится 24 августа. Текущее состояние и игра команды ожидаются интересными для болельщиков.